Sizi bize parayla mı verdiler?

'Masallar ve Hikayeler' forumunda alemşah tarafından 20 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Sizi bize parayla mı verdiler?

Gazeteci-yazar Mesut Yar, Posta gazetesindeki yazısında dizilerde son zamanlarda yapılan mantık ve gerçek dışı hataları sert bir dille eleştirdi. Yazar, ''Yetişin komşular; Abdülhey hortladı!'' başlıklı yazısında, 'Sizi bize parayla mı verdiler?' dedi.

İşte Mesut Yar'ın o yazısı:

Şu ekrandaki ölümsüzlüğü daha önce konuşmuştuk değil mi? Bak yine aynısı oldu. Abdülhey ölmedi. (Kalbimizde yaşıyor demeyi isterdim ama gerçekten ölmedi.)

Kurtlar Vadisi Pusu (Star TV), mucizelerde Yaprak Dökümü’nden aşağı kalır bir yanı olmadığını gösterdi. Ve hangi bilim adamının elinden çıktığı bilinmeyen (Bulun onu bana, Nobel’e aday göstereceğim) bir sıvıyla beş dakikalık “kalp ölümü” sonrasında hayata döndürüldü... Benim bildiğim daha kurşunu yemeden arazı vardı kardeşimizin. Beyni sulanmış, anılar bulanıklaşmıştı. Tersine bir etki yaratır mıydı acaba bu yeniden doğuş hali...

Adamımızın hatıraları netleşecek ve ölümsüz bir tutkuyla bağlandığı Polat ağabeyinin paçalarını öpecekti yine. (Gelecek bölümde yüksek ihtimal yaşanacak budur.)

Beynine iki dakikadan fazla oksijen gitmeyen insanlarda kalıcı hasarlar oluşur. Sanırım Abdülhey’de de olacak böyle... Kim bilir belki bir kolu tutmaz, Güllü’yle birleşip, kullanabildikleri kollarıyla Voltran’ı oluştururlar; yakışır bizim vadiye hem, ne dersiniz?..

Sizi bize parayla mı verdiler?

Aşk-ı Memnu’da (Kanal D) Nasıl olduysa kızımız anestezi altında boşalan bilinçaltı marifetiyle ameliyat masasında “O bebeği istiyorum” diye sayıklamıştı. Benim bildiğim anestezi uykusu ölüm sessizliği içerir ama değilmiş, bak, bir yaşıma daha girdim... Onu da boşver; nasıl bir doktorsun ki sen ey beyaz önlüklü amca, kızın bilinçaltını dinleyerek operasyonu yapmıyor ama hamile bir kadına narkoz vermekten de geri durmuyorsun?.. Ey, diplomasında sorun olan doktorlar, aklından zoru olan köşk ahalisi ve paparazziliğe yattıkları köşkün arka kapısı olduğunu bilmeyen gazeteciler; sizi bize parayla mı verdiler yahu?...

ekolay

2. Cevap: Sizi bize parayla mı verdiler?

doğru söze ne hacet :)

3. Cevap: Sizi bize parayla mı verdiler?

Doğru söylemiş :)) Bir işi de doğru yapsınlar yav...