Size Özel mi?

'Güncel Bilgiler' forumunda ORHAN tarafından 4 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Sanal ortam olunca çoğu kişi kendi adını kullanmak yerine rumuzunu kullanıyor. Ayrıca kullandığınız resimler (avatarlar) ve imzalar…

Birbirimizi biraz daha tanımak adına böyle bir konu başlatmak istedim.
    Sizlerden istediğim, biraz özel olacak ama:

Rumuzunuzun anlamı,
    Neden bu rumuzu tercih ettiğiniz,
    Bir de sakıncası yoksa gerçek adınız,
    … ve imzanızın kısa açık anlamı…

Eğer ki kabul görürse… Teşekkürler!

Not: Kendimle ilgili bilgiler forumdaki gibidir.

By_TuaL bunu beğendi.

2. Rumuzumu birinin kızında duydum anlamını sorduğumda Dünyada tek evlatların en hayırlısı dedi çok hoşuma gitmişti hem söylenişi hem anlamı şimdi benim adım gibi oldu herkez bana ezlem diyor gerçek adımı unuttum sanki:D

Avatar önemli bence net ortamında insanlar o kişiyi avatarıyla özleştiriyor o kişiyle ilgili bir şekil düşündüklerinde avatardaki görüntü geliyor insanın gözüne ne anlattığını anlatmak zor cünkü kendinden birşeyler buluyorsan o resim içine siniyor duygusal insanların avatarı daha masum ya düşünürler yada ellerinde bir çiçek olur benim avatarım sert yapı olarak pek duygusal değilim kararlıyımdır ve gözükaralıkta vardır avatarımdaki simada bana öyle geliyor .

İmzam kelebek cünkü özel kelebekleri severim ve kelebekler benim için sevdiğim insanları simgeler kelebekler narindir kırılgandır,sevgide öyle buda bana sevdiğim insana bir kelebege dokunduğum gibi yaklaşmam gerektiğini hatırlatır .

Gercek adımınsa önemi yok çünkü ismin önemi yok burda sedece ezlemim o kadar.

Teşekkürler Orhan Hocam çok hoş bir paylaşım olmuş..

3. Hmmm gerçekten güzel bir konu olmuş.. Mesela ezlemi tanımış olduk detaylıca :).. Kendisi forumdaki uyussların başını çektiğini söylemeyi uınutmuş ben tamamlayayım.

Bana gelince ilk ve tek aktif olduğum forum olduğundan ilk üye olurken ne isim bulayım diye çok düşünmedim.. Kimyacıydım ben ve ismimde kimyacı olacaktı....Nedenmi kimya... İnsan bazen hasret ve hicran duygularını içine gömer. Ateş gibi, alaz gibi içine. Dışa sızdırmaz. Bazen de dolar bu ateşle ama dudağından kelimeler dökülemez kor kor. Her bir kelime sanki onun yüreğine yapışır.... Ben bu hasreti laboratuarda analiz, sentez şişelerine dökülen gözyaşlarıyla ve sentezlediğim kimyasal bileşiklerle ifade ediyorum.

Avatrım bileşik sentezleyen kel bi mahlukattı.. Taki forumumuzun diğer bir uyusu değiştirene kadar. Şimdi bu avatarı kullanıyorum her ne kadar beni tam olarak temsil etmesede...

Gerçek ismimi kimse bilmez.. Ama bu konunun hatrına burada açıklamak istiyorum.. ama biraz uğraşın harflerini karışık olarak veriyorum..::: niMte :)

İmzamı çok beğendiğim için her cevabımın altında yer alıyor.....

4. Foruma kayıt olurken rumuzumun ne olabileceğini düşündüm. Ve nereden geldi bilmiyorum ama ilk aklıma gelen KaRL_ oldu. Aslında benim için hiç bir anlam ifade etmiyor. Ama sonunda ki alt tre _ çok önemli. O da cins olduğum için sanırım :f196:

Bir kaç avatar içinde en beğendiğim, şu an kullandığım oldu. Yalnızlığı ifade ediyor. Yıllar boyunca kalabalık bir çevrem olmasına rağmen kendimi yalnız hissettim. Ve sanırım yalnızlığı seviyorum.

İmzamı çok sevdiğim ve fikirlerine değer verdiğim bir arkadaşım hazırladı. Demek ki dostlarım beni bu şekilde tanıyor.

Gerçek ismime gelince..
    Şimdilik bende saklı kalsın. Ama ismimi çok seviyorum.

Bu güzel konu için teşekkürler..

5. Bu nicki bana bir arkadaşım önermişti. Bende o sıralarda bir seyahate çıkmış ve Tarsus da Ashabı Keyf mağarasını gezme fırsatı bulmuştum.Nickimin anlamı Ashab-ı Keyf grubundan birine ait. Cinsiyeti benim için önemli değil.Bu nicki seçerken bay yada bayan olmasına dikkat etmedim çünki.Yaşadıklarından ve Rabbimin mucizelerinden çok etkilendim.
    Avatar seçimimin özel bir nedeni yok. İllaki bu dediğim bir seçim değil. İlerde değitirede bilirim. İmzam ise bir yerde okuduğum ve anlamlı bulduğum bir söz.

Gerçek ismini kimse açıklamak istememiş. Ben de yazmayayım o halde :f196:

6. Rumuzum Blue ,en sevdiğim renk yani mavi .Mavi neden severim denizi çooook severim ve tabi gökyüzünüde.Seçerken de çok zorlanmadım.

Avatarım mutlaka mavi olmalıydı....Bu sebepten avatarım da beni zorlamadı.

İmzam da deniz,küçük bir kara parçası ,bir bank ve biri oturuyor...Hoş bir manzara.
    O bankta oturan ben olabilirim denizi seyrediyorum...

İsmime gelince ; Blue

veee bunları seçerken bana yardımcı olan canım arkadaşımı tabiki unutmadım Hazan

7. hocam siz beni gerçek hayatta tanıyan birisiniz ve sizin öğrencinizdim

sizden ricam avatarımı,imzamı ve rumuzumu değerlendir misiniz ?

beni ne kadar yansıtıyor ve benimle ne kadar uyumlu

ya demeden geçemiyeceğim gerçek isimlerin bu kadar sır gibi saklanılmasına

anlam veremedim acaba arkadaşlar gizemli olmak için mi yoksa ileride tanınırsam sanal ortam

ne olur ne olmaz başıma bir iş gelmesin diye mi gerçek isimlerini saklıyorlar :f20:

8. Evet nurdin en başarılı öğrencilerimden biriydin ama oldukça haylazdın... :f30::f30::f30:
    Beni tanırsın açık yüreklilikle herşeyi size öğrencilerime vermeye çalıştım..:f40:
    BUrdada açık açık yazacağım.. Avatarın bayan avatarı gibi gül mül erkek adamı bozar.. Değiştir bence...;) :
    Nurdin isminin anlamını tam bilemiyorum dedem koydu bende bilmiyorum demiştin küçükken umarım anlamını öğrenmişsindir... Şu isim saklama olayına gelince biliyorsun ismim Metin... Kİmseden saklamam bu bayan kısmı ismini beğenmedikleri için saklıyorlar ben hepsinin ismini biliyorum... Ahanda açıklıyorum..

Blue----- Pakize
    Ezlem----remziye
    Hazan---Hüsniye
    karl------Durmuş

9. chemist sen yokmusun sen :f30:

evet başarılıydım ama haylaz değildim bilemedin

avatarım gül bunun nedenide gelince[​IMG]

Bizim kültürümüz sembolcü kültürdür. Atalarimiz daha Orta Asya'dayken belirli esyalari, cisimleri ve sekilleri belirli manalara sembol yapmislardir. Mesela, "ok" Tanri'ya bagliligin, "yay" da bu bagliligin cihana yayilmasinin sembolüydü. Keza davulun, tugun devlet babinda degisik anlamlari vardi. Islam'i kabulden sonra da devam eden bu sembolcü gelenek, Peygamber Efendimize de (sav) bir sembol bulmakta gecikmemis ve O'na (sav) GÜL sembolünü layik görmüstür. Kültürümüzde gül, Peygamberimizin (sav), Peygamberimize (sav) duyulan muhabbetin sembolüdür. Peygamberimize (sav) bir an muhabbetini kaybeden imanini kaybedeceginden, yani Peygamberimize (sav) muhabbet duymak ile iman çok yakindan alakali oldugundan, gül ayni zamanda iman hayatimizin da sembolü sayilir. Gül, Peygamberimizin (sav) sembolü oldugu içindir ki Fatih O'na (sav) olan muhabbetini belirtmek icin gül koklar. Onun içindir ki edebiyatimizda sevgililer hep güle benzetilir. Onun içindir ki Necati Beg söyle der:

Yilda bir kerre menâr-i sâhdan dîdâr gül,
    Gösterir nite ki nûr-i Ahmed-i Muhtâr gül.

Gül, Peygamberimizin (sav) sembolü olur da, ad olarak kullanilmaz mi? Bu Gül (sav) sevgisi, "Gül, Gülbahar, Gülbeden, Gülistan, Gülhan, Gülsan, Gülcan, Gülten, Gülriz, Gülnur, Gülenaz, Gülay, Güler, Gülsever, Gülbey, Gülçin, Gülcihan vs." gibi, Peygamberimize (sav) muhabbetimizi ifade eden yüzlerce "gül"lü adi dilimize kazandirmistir. Ve bu anlayis, Peygamberimizin (sav) sevgili zevcesi Hz. Aise'nin adini, Peygamberimizin (sav) sembolüyle birlestirmis AYSEGÜL yapmistir. Anadolu'nun bazi yörelerinde de Gül'e (sav) öncelik verirler, GÜLAYSE derler

bu yüzden avatarımı değiştirmek istemiyorum olaki bu avatarı neden seçtiğimin nedeni için affolurum :f9:

NURDİN ismimin anlamı imanı kuvvetli olan imanlı demek ,yani dinin nuru (inşaallah)

umarım anlatabildim arkadaşım :f63::f30:

ama Orhan Hocam'dan hala yorumunu bekliyorum

10. benim rumuzumu seçme nedenim arkadaşlarım arasında banaşeker demeleri imzam hoşuma gittiği için öylyaptım avatarıma gelince kendime en çok benzeyeni seçmeye çalıştım ismime gelince chemiste katılıyorum ismi saklamaya gerek yok adım yasemin paylaşım için teşekkürler orhan hocam

11. chemist

chemist bu konuyu cevaplarken çiftetelli dinlemiyordun değil mi ?:f30:

şeker2

yasemin kardeşim senide medeni cesaretinden dolayı kutluyorum :f118::f118::f118:

12. Rumuzumun anlamını çok beğendiğim için her yerde bu rumuzu kullanıyorum

Anlamı: Ayın gölün yüzeyine yansıması, Peygamber Çiçeği demek.

Neden bu rumuzu tercih ettiğime gelince yukarıda da söylediğim gibi anlamını ve yazılışını ,okunuşunu çok beğendiğim için seviyorum yani

Avatarım aslında açık konuşmam gerekirse ben diğer avatarımı çok beğeniyordum hüzünlü ve farklı bir masumiyeti vardı ilk gördüğümde onu beğendim kendime yakıştırdım bu avatar ise değişiklik olsun istedim hepsi bu asıl avatarım bu biliyorsunuz

imzamın anlamı ise zaten ortada bana göre çok doğru ve yerinde bir söz arada kaldırsam da değiştirmeyi düşünmüyorum

INCINMELERINIZI KUMA, GÖRDÜGÜNÜZ IYILIKLERI KAYALARA KAZIMAYI ÖGRENIN.
    SeVmeK IçIn "YüReK", SürDüRmEk IçIn "EmEk" GeReK...

:f20:hımm ismimi yazsam mı ki diye hiç tereddüt etmiyorum gerçek ismim Yasemin..

13. HazaN...
    yaklaşık üç senedir bu nicki kullanıyorum. Bir arkadaşım hazansabahı olarak nick almamı önermişti ben yalnızca hazan olsun istedim Anlamını herkes biliyordur aslında Sonbahar...
    Neden sonbahar dersenizde bana hüznü, yalnızlığı, mutluluğu sevgiyi vede ölümü yaşatan bir mevsimdir. Hepsiyle sonbaharda tanıştım
    imzam nickimle alakalı olarak bulunmuş bir resim sonbaharda dökülen yapraklar, avatarıma gelince ben ne forumdan anlardım, nede imza nedir, avatar nedir bilirdim taki forumdaşla tanışana kadar.
    Buraya üye olduğumda patron sağolsun tercih hakkı sunmadı :f20: tabi o zamanlar sesimizde çıkmıyo, acemiyiz; o ne derse o... dediki bu avatarın, buda imzan tamam dedim ve kaldı değiştirmeyi düşünmedim çünkü çok benimsedim
    Gelelim gerçek isim konusuna eşimin isteği üzerine açıklamıyorum,(ama bilenlerde var aranızda :f106: ) nedendir bilinmez ama istemiyor işte napiim :( Haa ben seviyormuyum ismimi kesinlikle Hayır!!!.
    Chemist oynak avatarını unutmadım daha Hüsnüye heeee :f20:
    Sebebini bilmiyorum ama evet bende gizleyenlerdenim. Bir süre Ebru oldum, birsüre Zeynep ama Hazan ile tanıştıktan sonra heryerde her zaman Hazan'dım.
    Şuanda ezlem, blue ve ben reelde konuşurken bile birbirimize bu şekilde hitap ediyoruz o kadar benimsedik yani (telefonda blueya arkadaşım adın neydi diyecek kadar kabullendik bu nickleri)
    Orhan hocam bir gün eşim derseki boşver açıkla adını bu konuyu bulup çıkaracağım ve açıklayacağım emin olabilirsiniz.
    Çok hoş bir konuydu bayada konuştum Chemist kadar olmasada :f106: teşekkür ediyorum.

14. Abi anlatmak ne kelime tokat gibi yapıştırmışsın:f73: Süpersin :f40:

15. Beni bilen bilir,bilmeyen öğrenir,bilen bilmeyene anlatır diyecem de çok mu ukela bir cevap olacak :oops:

Neyse şaka bir tarafa WisH nickini bilmeyeniniz yok sanırım. Dilek yani adımın ingilizce söylenişi.Foruma üye olurken Dilek olarak almak istedim ama forumdas beni Dilek olarak istemedi. (Çünkü Dilek nicki alınmıştı) Bende Dilek'ten başka nick istemem diyince içimden bir ses neden ingilizce versiyonunu kullanmıyorsun dedi ve o günden beride hep WisH=Dilek olduk. Yani nick olarak istemesemde forumdas beni, ben WisH olarak Dilek i kabul ettirdim zorla :f106:

Avatarıma gelince beni görenler ne zaman çekildin bu resmi diyorlar. :f40: Yani WisH+WisH'in avatarı =Dilek

İmzama gelince yazdığım sözde illa benim demiyorum. Bir yerde okudum hoşuma gitti ve ekledim. Ama zamanla değiştirebilirim onu. Amaaaaa..... balıktan asla vazgeçmeyeceğim. Balık yemekten nefret eden biri olarak size şaşırtıcı gelebilir imzamda balık olması.Ben yemeyi değil seyretmeyi seviyorum. Aslında yunus balıklarını daha çok seviyorum ama oltama bu takıldı.:f106: ve... orada iki balık vardı. kader onları ayırdı. Şimdi biri yanlız yüzüyo. :(

Uzun lafın kısası ;

WisH + Avatar + İmza =Dilek

Kendimi çok şeffaf hissettim yahu ;)

16. Yawww sorun hatunlara şunu yapalım diye istiyorsa hemen tabii diye cevap verirler... İstemiyorsa kocam bilir, kocam izin vermez oluyooo. Hey Allahım yaaa.... :f30:

Bikerede cevap yazakene beni karıştırmasa şaşardım yanii :f30:

17. chemist
    doğru söze ne denir :f118::f118::f118::f30:

18. :f73: şaştım vallaa.
    Ohhhhh buldun chemist abim gibi her dediğini alkışlayan birini.Konuş konuşabildiğin kadar bakalım.Gün gelir devran döner.

19. Benim ismimide ilk nete girdiğimde oğlum istedi . İncitanem olsun anne dedi ve benimde çok hoşuma gitti ve öyle kaldı heryerde İncitanem olarak tanınırım:f196:Ve benle çok özleşti gerçek ismimide bilen biliyor zaten ama inci ikinci ismim gibi oldu hiç yadırgamıyorum 3 sene olacak kullanıyorum :f63:

İmzama gelince çok imza değiştim galiba şuanda yeni bir imza aramaktayım bulursam olacak inşallah:f106:

Çok konuşmıyayım yoksa Chemistin diline bende düşerim:f30::f30:

20. :f106: Güzel bir konuya imza atmışsınız Orhan hocam tebrikler.

Foruma ilk geldiğimde (ressam tualini ) düşünerek TuaL nickini seçtim :f106: Tabi forumda bir tual daha varmış
    Hazan geldi dediki nickini değiştirelim :f106: tual nickinde bir bayan üyemiz var ne olsun se olsun dedim başına By koyalım hem Bay olduğum anlaşılır hemde istediğim nick ile kalırım :f106: Kabul gördü. :f106: Bu arada adımda tual e dönüşü verdi.

Avatarıma gelince sık avatar değiştiren biriyim genelde seçtiğim avatarlar ruh halimi yansıtıyor yada rumuza uygun düşüyor (benim fikrim) tabiiki.

İmzam
    Hiç acı çekmemiş gibi sevin.
    Hiçbir şey beklemeden verin.
    Karşılığı nasıl olsa gelecektir.

Aylin Livaneli nin ( Müthiş bir dostluk hikayesi ) yazısında Penisilinin hikayesi ve forumda yayınlamıştım
    son üç paragrafı herkesin kendince anlam çıkartabileceği bir yazı.

Adım Nedim diğer bilgilerim Forumdaki gibidir.
    (+Rep)