Sizce İstanbul'un Simgesi Ne Olmalıdır?

'Zaman Tüneli' forumunda Wish tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

?

Sizce İstanbul'un Simgesi Ne Olmalı ¿

1. Kız Kulesi

11 oy
    27.5%
  2. Boğaziçi

8 oy
    20.0%
  3. Topkapı Sarayı

2 oy
    5.0%
  4. Dolmabahçe Sarayı

4 oy
    10.0%
  5. Camiler

12 oy
    30.0%
  6. Lale

0 oy
    0.0%
  7. Adalar

1 oy
    2.5%
  8. Miniatürk

2 oy
    5.0%
  9. İstanbul 7 Tepe

0 oy
    0.0%
  10. Rumeli/Anadolu Hisarı

0 oy
    0.0%
  11. Bence ;

1 oy
    2.5%

1. Sizce İstanbul'un Simgesi Ne Olmalıdır?

Bir dünya şehri olarak kabul edilen ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlanan İstanbul`un tanıtımında simge olarak sizce ne kullanılmalıdır?

2. Afişte de görüldüğü gibi cami, arka fonda köprü güzel bir görüntü aslında...Ama hangi birini gösterseniz harika...

3. Hepsinin ayrı bir güzelligi var secim yapmak cok zor :)

4. bencede camiiler ön planda olmalı sonra kız kulesııı işte...

5. Kesinlikle Kızkulesi

6. Bencede Camiler İstanbul'un Camileri Çok Güzel

7. Güzel İstanbul'un heryeri ayrı bir simge.Fakat benim tercihim denizle ikiye ayrılmış şehrin Boğaziçi ...

8. Cevap: Sizce İstanbul'un Simgesi Ne Olmalıdır?

İstanbul'u tek bir simge ile tanıtmak için kullanacağım simge Boğaz Köprüsü olurdu.Kıtaların bir köprüyle nasıl yakınlaşıp istanbul da buluştuğunu simgelerdi..Ayrıca bütün şıklar birer güzellik:f40:

9. cami, Fatih Sultan Mehmet fetih etdiginde ordaki kiliseyi cami yapti ve çok güzel bir cami oldu

saniyom öyle

10. Miniatürk kesinlikleee bencee ahh Konya'da oturuyorum ama İstanbul'a gitmiştim oralarda seceneklerden sadece kız kulesini ve miniatürk'ü gördüm ama herşeyden en güzeli ise Miniatürk'dür...:f196:

11. bende Sümbül arkadaşımıza katılıyorum Camii diyorum:f196:

12. gerçekten seçmekte zorlanılan bir anket hepside oy almaya değer eserler seçme hakkı bir tane olduğu için ben camilerden yana tercihimi yaptım :f196:

13. Flu

Flu

Oldukça güncel ve başarılı bir anket tebrikler..Sanırım afiş için simge işin en kolay yanı çünkü İstanbul un zenginliklerinin hepsi ayrı güzel ve özel..Tek bir simgeden ziyade belki ortaya karışık durumu olabilir..Gerçi kültür başkenti olmak için daha çok çalışmamız lazım çokkk, bu konu ayrı bir tartışma konusu olur diye düşünüyorum.

14. tabikide topkapı sarayı sonuçta padişahlar istanbul'un fethinden sonra orda yaşıyodu (tarihde daha yeni işledikxD) ama yinede dolmabahçe sarayınında farklı bi güzelliği var