Siyah noktalardan kolayca kurtulun

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 19 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Cildiniz yağlı ise burun,çene ve alın bölgesinde siyah nokta sorunuyla karşılaşabilirsiniz.Aşağıda verilen önerileri uygularsanız siyah noktalarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.
    Siyah noktaları temizlemek için iğnesi çıkarılmış temiz bir şırıngaya ihtiyacınız olacak. Dikkat edin şırınganın ucundan iğnesi çıkarılmış, delikli plastik ucu kalmış olmalıdır.

Sıcak bir duş alıp cilt gözeneklerinin açılmasını ve siyah noktaların yumuşamasını sağlayın. Duş almak istemiyorsanız derin bir kabın için kaynar su doldurun. Yüzünüzü su buharına tutarak ve gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz.
    Buhar banyosundan sonra iğnesi çıkarılmış şırınga ucunu siyah noktaların üzerine bastırın. Bu işlem sayesinde siyah noktalar şırınganın içine dolacaktır.

Siyah nokta temizleme işlemi bittikten sonra temizleme jeli ile yüzünüzü yıkayın.

Ayrıca cilt temizliğinizi korumak için 1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp siyah nokta olan bölgelere sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

2. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Şırınga olayını duymuştum.Ama Özdenim daha güzel temizliyor :f196::)

3. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Benimde yüzümü temizledikten sonra nemli bir havlu yetiyo. Yokki şöyle bi özdenimiz :f196:

4. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Sen Konya'ya gel ilk ziyaret Mevlana ardından etliekmek yeriz veeeee son ziyarette Özden olur :f40: Ama canın tatlıysa hiç gitmeyelim çünkü siyah nokta temizliği biraz acılı bir işlem :f30:

5. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Burun üzerindeki siyah noktalar sir ağda yardımıylada temizlenmekte
    Sonuç mükemmele yakın oluyor (Özden nasıl yapar bilemem ama baya can yaktığını söylemişti Bluemmm :f196:

6. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Bırakalım şimdi Özdeni acıtıyormuş zaten :f63: grapefruit görmeden siz yazılanları sürün cildinize siyah noktadan eser kalmaz :f30:

7. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Aman ben zaten öylesine demiştim özden diye. Siyah noktam mı var ki benim. Bebek gibi cildim maşşallah :f30:

8. Cevap: Siyah noktalardan kolayca kurtulun

Tamam ben hem bunları sürerim hem de Özden'e giderim bana ne :f30: