Sivilce Maskeleri Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 15 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sivilce ve Akneler İçin Maske Tarifleri

  Sivilce birçok kişinin sorunudur. Özellikle de ergenlik döneminde ortaya çıkan ergenlik sivilceleri insanı rahatsız eder ve özgüveni azaltır. Bu sorunun azaltılabilmesi için sivilce maskeleri tariflerini evinizde kolayca hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sivilce maskelerini kullanmanın yanında kişi kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden de mutlakauzak durmalıdır.

  1.Sivilce maskesi
  Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekletin

  2.Sivilce maskesi
  Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak temizleyin. Daha sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu si

  3.Sivilce maskesi
  Bir adet orta boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Ardından bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.

  4.Sivilce maskesi
  Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Sivilce Maskeleri Önerileri Forum Tarih
Sivilcelere Karşı Doğal Temizleme Maskeleri Kişisel Bakım 14 Aralık 2011
Sivilce Maskeleri Doğal Kişisel Bakım 12 Aralık 2011
Sivilce Maskeleri Kişisel Bakım 19 Ekim 2011
Sivilce Maskeleri Nasıl Yapılır Kişisel Bakım 14 Mayıs 2011