Sivilce Evde Nasıl Tedavi Edilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. evde_sivilce_tedavisi_forumdas.

Genç kız ve erkeklerin ergenliğe girerken tanıştıkları ve uzun dönem mücadele ettikleri sivilceler daha sonraları da pek çok kişinin kabusu haline gelmiştir.

Sivilce sorununuz varsa direk benim denediğim işlemleri ve bir cildiye uzmanından aldığım konuyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle cilt doktorumun bana özellikle vurguladığı şeyi söyleyerek başlayalım konumuza. " Halk arasında kulaktan dolma bilgilerle uygulanan tıbbi bir kaynağı olmayan çeşitli malzemeleri lütfen cildinizde denemeyin! "

Son zamanlarda özellikle çok sık duyduğum soda ile yüz yıkamayı ise tavsiye bile etmiyor... Bu nedenle sivilceli cildiniz için her duyduğunuzu denemeye kalkmayın.

Sivilcelerinizle başetmek için önce cildinizi tanımanız gerekirmiş. Nasıl bir cilde sahipsiniz, yağlı cilt mi, kuru cilt mi yoksa karma cilt mi? Bunu belirlemek sivilce ile mücadelede oldukça önemliymiş.

Yüzünüzü evde temizlemek istiyorsanız ilk tavsiye edilen ürün hakiki gül suyu ... Ama öyle kıyıda köşede üç beş liraya satılan su ağırlıklı gül sularından değil. Gerçek gül suyu biraz pahalıdır. Bu ürünü bulmanız ve gece yatmadan önce yüzünüzü pamuğa döktüğünüz gül suyu ile temizlemeniz sivilcelerinizin hiç hoşuna gitmezmiş.

Sabah akşam yüzünüzü kükürtlü sabun ile güzelce yıkayıp nemlendirici sürmeniz iyi gelecektir. Sivilce yapan gıdalardan uzak durmanız, dışarı çıkarken güneşten koruyucu yüz kremleri kullanmanız da yine doktorumun tavsiyeleri arasındadır.

Evde sivilce tedavisi yapmak istiyorsanız mutlaka bir cildiye uzmanına görünün. Size vereceği karışımlar sayesinde sivilce derdiniz son bulacaktır emin olun.

Benim doktorum yüzümdeki sivilceler ve sivilcelerin oluşturduğu ağır izler için bir losyon ve bir de krem karışımı verdi. Krem karışımı cilt derimin soyulmasını ve alttan temiz derinin çıkmasını sağladı losyon ise sivilcelerle mücadelede kazanan taraf olmamı sağladı.