sivil toplum örgütünün yaptığı faaliyetleer

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 3 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. sivil toplum örgütünün yaptığı faaliyetleerden 5 tanesini yazınız

2. Cevap: sivil toplum örgütünün yaptığı faaliyetleer

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı

ailelere maddi ve manevi destek olmakta, onların psikolojik sorunlarına eğilmektedir. Hastaların hastanede tedavi gördükleri ortamların iyileştirilmesine, hastane masrafları ve ilaç giderlerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

TEMA Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Doğal varlıkların ve çevre sağlığın korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsü ve toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi hakkında kamuoyunu eğitmek ve bilinçlendirmek için çalışmalar yapar.

Türk Eğitim Vakfı (TEV)
    Yetenekli fakat maddi olanaksızlıklar nedeni ile okumayamayan çocuklara ve gençlere öğrenimlerini sağlamak için yardım eder.

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL)

Doğal kaynakları, kültürel mirası ve insanı bir bütün olarak ele alan ÇEKÜL, doğal ve kültürel çevreyi korumak için "kent-havza-bölge-ülke" ölçeğinde projeler geliştirmektedir.
    Kelkit Havzası Ekolojik Tarım ve Yerel STK'ların Doğa Koruma Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi / Niksar Ekolojik Tarım Çalışması gibi projeleri vardır.

Beyaz Nokta Gelişim Vakfı
    Bireylerin Sorun Çözme Kabiliyetini artırarak toplumu daha kaliteli bir yaşam seviyesine yükseltmek amacıyla geliştirdiği ve uygulamakta olduğu projelerden bazıları; Ezbersiz Eğitim, Gençler için Kişisel Gelişim Platformu (KİGeP), Yurttaşlık Eğitimi, Bilim Çantası, Öğrenme Evi gibi öncü ve yenilikçi uygulamalardır.