sivil toplum örgütleri sivil toplum çalışmaları

Konusu 'Soru Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Misafir Ziyaretçi

sivil toplum örgütleri ,sivil toplum çalışmaları bugün hemen lütfen yarın yazılım var...

2. EyLüL Üye

Cevap: sivil toplum örgütleri sivil toplum çalışmaları

Sivil toplum kuruluşu, resmi kurumlar dışında ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar ve/veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır. Sivil toplum örgütleri oda sendika vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösterir. Vakıf dernekler topluma yararlı bir hizmet geliştirmek için kurulmuş yasal topluluklardır ve herkese yardım etmek için kurulmuşlardır.

İstanbul Eğitim Vakfı

Vakfın amacı; I. Yaygın öğretim ve eğitim kurumlarının her çeşit ve derecesinde okuyan yoksul, yetenekli ve başarılı gençlere yurt içinde ve yurt dışında burs, yurt ve maddi yardım sağlar.
    II. Dini, tarihi ve kültürel değerlere sahip eserlerin onarımı, bakımı, inşa ve ihyası için çaba sarfeder.

Anne-Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1993 yılında, kurucu başkan Ayşen Özyeğin’in öncülüğünde ve kurucu üyeler Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Sevda Bekman’ın bilimsel çalışmaları ışığında kurulmuştur.AÇEV’in misyonu, gelişen bir toplum için eğitimin şart olduğu bilinciyle, uzmanlık alanı olan erken çocukluk ve yetişkin eğitimine, programları ve uygulamaları ile katkı sağlamak ve bu konuda ülke genelinde yaygın bir hizmet ağı oluşturmaktır.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, Avrupa'nın birçok kentinde yılın belirli dönemlerinde yapılmakta olan ve çeşitli sanat dallarını içeren festivallerin bir benzerinin, İstanbul'da da yapılmasını düşleyen Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın önderliğinde, 1973 yılında kuruldu.

Benzer konu başlıkları: sivil toplum
Forum Başlık Tarih
İş Dünyası Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının amaçları 27 Mart 2014
Güncel Bilgiler Türkiye'de ki Sivil Toplum Kuruluşlarının isimleri 27 Mart 2014
Soru Cevap sivil toplum kuruluşlarının amacı Kısaca 21 Eylül 2012
Soru Cevap sivil toplum kuruluşları özellikleri 20 Eylül 2012
Soru Cevap sivil toplum kuruluşları ne demektir 20 Eylül 2012