Sivas Kangalı Özellikleri

Konusu 'Hayvanlar Hakkında Bilgi' forumundadır ve HazaN tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. HazaN Admin

  Sivas kangalının karakter özellikleri

  Sivas Kangalı Karakter Özellikleri

  Kangal kendisini ailesine ve ailesini koruma görevine adamış ciddi bir köpektir. Aynı zamanda geride olmayı becerebilen iyi huylu ve problem çıkarmayı sevmeyen Kangal yabancılara karşı çok şüphecidir ve güçlü bir alan anlayışları vardır. Çocuklarla araları iyi olmakla birlikte çocukların oyun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar oyuna istekli olmayabilirler. Ciddi bir bekçi köpeği olarak şüphe uyandıran herşeye karşı havlama özellikleri vardır. Bakım Kangallar her gün uzun yürüyüşler veya ciddi koşularla eksersiz yapmaya ihtiyaç duyarlar. Normal ve serin havalarda dışarda yaşayabilirler. Tüy bakımı minimal olup sadece haftada bir ölü tüylerden kurtulmaları için fırçalanmaları gerekir.
  [​IMG]
  Kangallar aktif oldukları için eşelenmekten hoşlanırlar ve alçak çitlerin üzerinden kolayca atlayabilirler. Çalışmayı severler.

  Kangal köpeği sahibine bağlıyabancı kişilere tepkilidir.Sorumlu olduğu bölgeye –insan dahil– hiçbir canlıyı sokmamaya çalışır.Sahibi yanındayken yabancı kişilere karşı fazla tepki göstermez.Davranış bozuklukları ve istisnalar hariç hemen saldırıya geçmez.Yabancı şahsı birkaç kez havlayarak bekler ve sahibinin komutunu bekler.

Benzer konu başlıkları: Sivas Kangalı
Forum Başlık Tarih
Hayvanlar Hakkında Bilgi Sivas Kangalı Resimleri 20 Mayıs 2011
İç Anadolu Bölgesi Sivas Nüfusu 2015 4 Şubat 2014
Hayvanlar Hakkında Bilgi Sivas Kangal 1 Mayıs 2013
Spor Dünyası Fenerbahçe Sivasspor Maçı Muhtemel 11'ler 3 Şubat 2013
Spor Dünyası Fenerbahçe Sivasspor Maçı 3 Şubat 3 Şubat 2013