Sistem Geri Yükleme Nedir ?, Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 20 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sistem Geri Yükleme
  Sistem Geri Yükleme Nedir ?
  Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

  Bilgisayarımız üzerinde bazen hiç beklemediğimiz olumsuzluklar olabiliyor.Bu yazımızda Sistem Geri Yükleme Nedir, Nasıl Yapılır? bu gibi konuları ele alacağız.

  Sistem Geri Yükleme, daha önceki bir tarihe ait olan dosyaları bilgisayarınıza aktarmanıza ve hatalardan kurtulmanıza yarar. Bu, e‑posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri alma yoludur.Bazen bilgisayarınızda yaptığınız herhangi değişiklikler bilgisayarınız da beklemeyen değişiklik veya Windows’un kararsız davranmasına neden olabilir.Genelde, herhangi bir dosya veya sürücüyü kaldırmak sorunu giderse de, bazen de bu kaldırma işlemi olmayabiliyor.Bu esna da yardımımıza Sistem Koruma Aracı koşuyor.Sistem Geri Yükleme aracı ile bilgisayarınızı düzgün çalışan önceki bir tarihe geri yükleyip, deneyebilirsiniz.

  Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızda düzenli aralıklarla geri yükleme noktaları oluşturmak ve kaydetmek için Sistem Koruma adındaki özelliği kullanır.Bu geri yükleme noktaları, Windows’un kullandığı kayıt defteri ayarları ve diğer sistem bilgileriyle ilgili bilgileri içerir. Ayrıca, geri yükleme noktalarını siz kendiniz el ile de oluşturabilirsiniz.

  Sistem Geri Yükleme aracı, kişisel dosyalarınızı yedeklemeyi hedeflemediğinden, silinmiş ve büyük oranda hasar görüş kişisel dosyalarınızı kurtarmanıza maalesef yardımcı olamıyor.Tabi ki kişisel dosyalarınızı ve önemli verilerinizi yedekleme programı kullanarak yedekleme işini de halledebilirsiniz
   
Yükleniyor...
- Sistem Geri Yükleme Forum Tarih
Windows 7 Sistem Geri Yükleme Teknik Yardım 16 Şubat 2012
Güvenli Modda Sistem Geri Yükleme Teknik Yardım 29 Ekim 2010
Dos tan Sistem Geri Yükleme Teknik Yardım 28 Ağustos 2010
Yeni Eğitim Sisteminde Geri Adım Atıldı Haberler 9 Mart 2012