Şişe içinde gemi nasıl yapılır?

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sezen

  Sezen Editör

  Şişe içinde gemi nasıl yapılır?

  [​IMG]
  Küçüklüğümden beri en merak ettiğim konulardan birisiydi küçücük cam şişelerin içine yerleştirilmiş birbirinden güzel gemi maketleri. Nasıl yapıldığı, o geminin oraya nasıl yerleştirildiği her zaman merakımı cezbetmişti. Sonradan öğrendim bunun bir sihir olmadığı ama sihir kadar kabiliyet isteyen bir iş olduğunu…

  Şişe içinde gemi maketi oldukça zahmetli bir hobiymiş. Hem emek, hem vakit, hem malzeme açısından kısıtlamanızın olmaması gerekiyor. İstediğiniz boy ve ebattaki cam şişenin içine önce bir macun oturtuyorsunuz. Bu macun gemi maketinizin sabit durmasını sağlayacak.

  [​IMG]

  Cam şişenin içine yerleştirdiğiniz bu macunun üzerine sıvı tutkal sürüyorsunuz hazırladığınız gemi maketi bu sayede macuna yapışmış olacak.

  [​IMG]

  Önceden hazırlamış olduğunuz gemi maketini dikkatli bir şekilde bu yapıştırıcı sürdüğünüz macunun üzerine oturtuyorsunuz.

  [​IMG]

  Bunun için ince uçlu ve uzun aletler kullanıyorsunuz. Gemi sişenin ağzından geçecek şekilde tasarlanıyor ve şişenin içine yerleştirildikten sonra bu ince ve uzun aletler yardımıyla gemiye son şekli veriliyor.  [​IMG]

  Tabi bu işlem burda anlatıldığı kadar kolay olmuyor. Büyük emek isteyen bu hobiye gönül vermek ve gerçekten uğraşmak gerekiyor.
   
Yükleniyor...
- Şişe içinde gemi Forum Tarih
iPhone kişisel erişim noktası görünmüyor Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Kişisel eşyalarımızı neden özenli kullanmamız gerekir Etüt Merkezi 31 Mart 2015
Sabahları Eller Neden Şişer Sağlık bilgisi 30 Kasım 2013
Zayn Malik in Kişisel Özellikleri Hakkında bilgi 23 Şubat 2013