Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 3 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Sinirlenen Erkeklerde mantık Bitiyor

Erkeğin olur olmadık şeylere sinirlenmediği an yok tur ama siz siz olun sinirliyken önemli ve acele kararlar vermeyin. Benden söylemesi;) Yok yok ben değil bilim söylüyo :f196:

İnsan sağlığının en büyük düşmanları sinir ve stresin etkileri konusunda uzmanlar sürekli uyarıyor. Günlük hayatımızı altüst eden hormonal etkileşimler sağlayan bu ikili ile ilgili yeni bir araştırma yapıldı.

İspanyol bilim insanları sinirin erkekler üzerindeki hazin etkilerini ortaya koydu.

Araştırmacılar sinirin erkek bünyesindeki yan etkileriyle ilgili uzun ve önemli bir liste çıkardılar. İlk önemli etki kalp atışlarındaki artmayla başlıyor ve atardamardaki gerilimin yükselmesiyle devam ediyor.

Sinirli anlarda art arda gerçekleşen bu zincirleme reaksiyon sonucu da erkeklik hormonu testesteron zirve yapıyor.

Mantık devre dışı kalabiliyor

Genelde çabuk sinirlenen ya da gün içinde stresli olan erkek bünyesinde yaşanan kısa gerginlikler "gelgeç" olarak görülse de aslında yarattığı etki son derece keskin oluyor.

Valencia Üniversitesi'nde yapılan "Hormonlar ve Etkileri" araştırmasına göre oluşan ilk zincirleme reaksiyonun ardından kronik yorgunluk konsantrasyon ve hafıza sorunlarına yol açan stres hormonu kortisol devreye giriyor.

"Erkekler sinirlendiğinde ne olur?" sorusunun cevabı burada bitmiyor. Araştırma sonuçları sinirin beynin mantıklı düşünmeden sorumlu kısmı olan sol tarafının da uyarıldığına işaret ediyor.

Bu nedenle tartışmalı ve stresli bir ortamda bünyenin sinirin bir etkisi sonucu mantıklı düşünceye kapalı olduğu belirtiliyor.

Olaylardaki neden sonuç hakimiyetini kaybeden erkek bünyesinin yıllarca yaşayacakları sinir atakları sonucunda fiziksel tahribata da uğrayabilecekleri ifade ediliyor.

2. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

evet özellikle bu forumda çok karşılaştım

3. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Sinir etmeyinn :f196:
    Tabi bu durum sadece erkekler için olmasa gerek.Bayanlarda pekala sinirliyken mantıksız olabiliyor:f20:

4. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

İnşallah benden bahsetmiyorsundur dila:f106:

5. dila_

dila_ Yasaklı

yok sizden bahsetmiyorum

6. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Hadi erkekler sinirliyken mantıksız ama kadınlar sinirli değilken bile epeyce mantıksız davranabiliyor...:)))

7. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Sinirler tavan yapmış yine burda. :)Sakin ol ZeuS Bey.

Birde bişeyi merak ediyorum ben. Neden size bir uyarı verilince yada hoşunuza gitmeyen bir konu olduğunda kendinizi bayanlarla kıyaslıyorsunuz :f84:

8. italyan

italyan Yasaklı

Yok artık pes doğrusu:f84::f30:

9. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Sakin bir yapıya sahibim zaten:hih: mantıksızlık erkeklere maledilmiş ona kafam bozuldu:)

10. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Güneş balıçıkla sıvanmaz...Ne yapalım bir tokat yiyince diğer yanağımızı mı çevirelim ya da susup haklısınız mı diyelim ? Evet evet öyle yapalım ideal erkek şablonuna geçelim daha iyi olur değil mi ? ..:f84:

11. dila_

dila_ Yasaklı

bence wish abla haklı sizle alakası olmayan bir konuyu hemen kendinize çekiyorsunzu sonrada tatlı bir tartışma çıkıyor

12. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

yok dila onlarla alakalı olmayan değil. Bizle alakalı olmayan bir konuya bizleride çekmeye çalışıyorlar.;)

13. dila_

dila_ Yasaklı

evet onu söylemeye çalıştım ama ifade edemedim kısaca taaruza geçiyolar özellikle pardus

14. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

:f20: Sabah sabah tam da söylediğin gibi bi mantıksızlığa denk geldim :f106: Ve mantıklı olan bendim her zamanki gibi :f40: Neyse ki özür dilendi yoksa benim mantığım devredışı kalıcaktı :f20::f196:

15. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

İşte yukarda görüldüğü üzre ilk itiraf:f30:

16. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Evet hakılısınız haksız yere eziyet edilsin, üzülelim, gık demeyelim :(:f106:

17. dila_

dila_ Yasaklı

oldumu şimdi?

18. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Bu hayat sartlarinda bazen sinirlenmeden olmuyor tabiki.

Ama bayanlarda bizden ileride olurlar geride kalmazlar.:f63:

19. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

İsyankar Çok Doğru Söyledin.Katılıyorum Valla=)))

20. Cevap: Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

ben hiç sinirilendiğmi görmüyorum gören varmı acaba nasıl bir duygu he:f196: