Sinek ısırıklarına iyi gelen doğal çözümler

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Yasemin tarafından 8 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sinek ısırıklarına iyi gelen doğal çözümler nelerdir?  Sinek ısırıkları özellikle çocuklar için çok ciddi sorun teşkil ederler.Sinek ısırıklarının kaşınmasını önleyecek ve geçmesinde yardımcı olacak önerilerimiz var sizlere.

  Sinek ısırıklarına özellikle elma sirkesinin içerdiği asit sayesinde ısırıklara iyi geldiği söylenir.Sirkeyi pamuğa damlatın elma sirkesini sinek ısırıklarına uygulayın.

  Yine basit bir önerimiz var sinek ısırıklarına buz terapisi kaşıntı hissini azaltmaktadır ayrıca şişmesini önler.Buz torbasını sinek ısırığı olan yerlere koyun ve bu şekilde bekleyin.soğutulmuş poşet çay torbaları şişkinliği alır ve ısırığın olduğu bölgenin nemlenmesine yardımcı olur.

  Fesleğen yaprakları kaşıntıya iyi gelen iki madde içerir. İnce kıyılmış fesleğenleri ısırığın üzerine koyun veya fesleğen yağını cilde uygulayın.

  Her iki asitli meyve de bakteriler ve virüslere karşı etkilidir. Bu meyvelerin suları hemen her türlü bakteriyi öldürebilir.Nane serinletici etkisi sayesinde kaşıntıya iyi gelmekte ve hassasiyeti azaltmaktadır.
   
Yükleniyor...
- Sinek ısırıklarına gelen Forum Tarih
Soru Sinekli Bakkal Romanı İlk Olarak Hangi dilde yazılmıştır Sorun Cevaplayalım 16 Mart 2016
Sivrisineklerden hangileri insanları ısırır Sorun Cevaplayalım 19 Kasım 2014
Aynalardaki sinek lekeleri Bunları biliyormusunuz 25 Aralık 2012
Fil Ve Sinek Bunları biliyormusunuz 4 Ekim 2012