Sınava Girerken Duyulan Korku Ve Stres Nasıl Yenilir?

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 20 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sınav kaygısı ve sınav fobisi büyüklerde olmak üzere neredeyse tüm öğrencilerde olan bişeydir.Özellikle başarısız olduğu bir dersin sınavına girecek öğrencilerin ben bunu yapamam nasıl olsa kalırım demesi oldukça çok sık rastladığımzı bir durum.Bu gibi durumlarda sınava girecek kişiye nasıl bir teselli verilmeli yada onu motive etmek için neler yapmalı neler söylemeli!

    Öğrencilerde Sınavda başarılı olamazsam korkusu öğrenciye sadece psikolojisini bozmuyor aynı zamanda vücudunda da sağlık problemlerine neden oluyor ve sağlığını ciddi bir şekilde etkiliyor.Sınava girecek öğrencilere tavislerimizden birtanesi öncelikle umutsuzluğa kapılmamalrı gerektiğini bilmeli ve kendilerini başarılı olacaklarına inandırmalılar.Kişi kendisini inanmassa zaten başarılı olması imkansız gibi birşey sizcede öyle değilmi?

    Sınava girecek öğrenciler sınav kaygısını ve korkusunu yenmeleri için sınav kaygısını gidermek için derin derin nefes almalılar böylece bu stresten uzaklaşabilir rahat bir şekilde sınava konsantre olabilirsiniz.


     
Yükleniyor...
- Sınava Girerken Duyulan Forum Tarih
Sınava girerken hangi duaları okumalıyız Dualar ve Faziletleri 10 Şubat 2014
Sınava Girerken Okunacak Dualar Dualar ve Faziletleri 4 Şubat 2014
Sınava girerken okunacak kısa dualar Dualar ve Faziletleri 27 Kasım 2013
Sınava girerken okunması gereken dualar Dualar ve Faziletleri 26 Kasım 2013