simyacılar ne gibi konularda çalışmalar yapmışlardır

'Sosyal Konular' forumunda Demet tarafından 4 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Simyacıların kurşunu altına çevirmeye çalışmaları, evrenin dört elementten(toprak, hava, su ve ateş) oluştuğuna inanmaları ve zamanlarının büyük çoğunluğunu mucize ilaçlar, zehirler ve sihirli iksirler hazırlamaya harcamaları nedeniyle sözde bilim adamı, hatta kaçık ya da şarlatan oldukları düşünülmüştür.

  Newton ve Robert Boyle'un simyacı olduğu bilinmektedir. Bu gibi yenilikçi kişiler kimyasal maddelerin doğasını ve işleyişini araştırmayı denemişlerdir. Bu gibi simyagerler fiziki evrenin sırlarını keşfetmeye çabalarken deney yapmaya, geleneksel bilgi ve tekniklere, genel-geçer ampirik ilkelere ve kuramsal fikirlere dayanmak zorundaydılar.

  Aynı zamanda, simyagerler kimyasal süreçlerde, fiziki durum ve görünüşün büyük ölçüde değiştiği durumlarda dahi, "bir şeyin" muhafaza edildiğini kabul ederler. Bu "bir şey" ya da "öz" maddelerin bazı temel prensiplere sahip olduğu, prensiplerin birçok dış görünüş altında gizli halde bulunabileceği ve bu prensiplerin uygun işlemler sonucu ortaya çıkartılabileceği görüşü ile ilintilidir.
   
Yükleniyor...
- simyacılar gibi konularda Forum Tarih
Önemli Simyacıların Araştırmaları Sayısal Dersler 20 Temmuz 2012
Önemli Simyacılar Sözel Dersler 19 Temmuz 2012
Simyacıların hedefleri nelerdir? Sorun Cevaplayalım 10 Şubat 2012
Simyacıların en çok kullandığı işlemler nelerdir? Sorun Cevaplayalım 4 Ekim 2011