Şimdilerde hangilerinin içlerinin boşaldığına inanıyorsunuz?

'Zaman Tüneli' forumunda chemist tarafından 24 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

?

Şİmdilerde hangilerinin içlerinin boşaldığına inanıyorsunuz?

Bu anket 31 Mayıs 2008 tarihinde kapatılmış.
  1. Adalet-Demokrasi

26.9%
  2. Dostluk

15.4%
  3. Etik değerler-Ahlak

57.7%
  4. Güven

23.1%
  5. Aşk

15.4%
  6. Sevgi-Saygı

11.5%
  7. Din

7.7%
  8. Özgürlük

7.7%
  9. Gerçeklik

0 oy
    0.0%
  10. Hiçbiri

0 oy
    0.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.

1. Şimdilerde hangilerinin içlerinin boşaldığına inanıyorsunuz?

hiçbirinin içi boşaltılmadı belki de

hele de bu kadar geniş kavramların

bugün her ne kadar "seni seviyorum"un içi boşaltılmış desek de yürekten denilen "seni seviyorum" hep doludur; o öyle bir tonlamadır ki iki dudağınız arasından çıkar ve gelir gönül telinize değer de titretir

boşaltılmışlıklar naylon hayatların sorunu görebilene, bulabilene, yaşayabilene aşk, dostluk, güven, din, sevgi, ahlak var; bunlar elimizde olanlar

adaletten kastımız ne, bizim insanlara olan adaletimiz mi? bu da bizim elimizde

özgürlük derken özgürlükten ne anlıyoruz ve saygı beklerken saygı gösterdiğimiz kadar beklemeden yaşamayı öğrenebildik mi acaba ?

dostoyevski "dünyada dost yok deyip" gitti... dünyada dost yok mu hakikaten? ya da dostluk derken acaba mükemmelleştirmedik mi bu kavramı? birbirlerimizin ne kadar insani hataları olabileceğini düşünmüyor muyuz da "beklemezdim ondan"larla dostsuz kalıyoruz.....

aslında sadece sesli düşünüyorum; güzel bir anket hazırladım bence.... Haydi herkes ankete...

2. Öncelikle belirteyim;konusu gereği çok güzel bir anket olmuş.:f40:
    Bence aşk kavramının içi boşaltılmış.Aşk ve sevgi birbirine karıştırılıyor.Çünkü sevgi çok geniş bir kavramdır.İnsan herkesi herşeyi sevebilir fakat herkese herşeye aşık olmaz.Sevgide bir yanlış bütün doğruları götürebilir.
    Ayrıca aşk,günümüzde çok baside indirgendi.Yok yaz aşkı,yok ilk bahar aşkı ,sonbahar aşkı....vs
    Yunus Emre'nin Allah'a olan sevgisinin adı aşksa her sevgi aşk olabilir mi?
    Yunus'un ;
    ....
    Aşkın şarabından içem
    Mecnun olup dağa düşem
    Sensin dünü gün endişem
    Bana seni gerek seni
    ....
    Cennet cennet dedikleri
    Birkaç köşkle birkaç huri
    İsteyene Ver anları
    Bana seni gerek seni
    ...
    Dizeleri hepimizi aklındadır.

Evet sevgide çok değerli bir kavramdır ama (ilahi aşk olsun ya da olmasın) aşkla karıştırılmamalıdır.

3. Oyumu etik değerlerden yana kullandım.Teşekkürler

4. benim için de içi boşalmış en önemli şey etik değerler ;) :

5. bende etik değerlerden yana oy kullandım günümüzde maalesef ahlak diye birşey kalmadı

6. Keşke Hepsi diye bir şık olsaydı
    Bütün şıkların dejerasyona uğradığını düşünüyoru
    m

7. etik ve ahlak kurallarından yana kullandım bu adetlerimiz eski özelliklerini kaybetmeye basladıgını düsünüyorum emegine saglık cehimist

8. :f118: :f118: :f118:

Teşekkürler Metin Abicim..:f40:

9. Anketimiz aşağı düşmüş..Elinden tutup yukarı çıkarayım dedim..:f106: :f106:

10. Oyumu adalet ve demokrasiden yana kullandım.
    Sonuçları sabırsızlıkla bekliyorum, teşekkürler..

11. Anketimizin sonlanmasına çok az bir vaktimiz kaldı haydi oy kullanmayanlar oylarını yetiştirsinler.. Oy kullanmayanlar bildiğiniz gibi 27 YTL para cezası ile cezalandırılıyorlar..

12. Neyseki yetiştim kardeşim:f40: Güzel bir anket hazırlamışsın tebrik ederim.
    Aslında herbirinin yavaş yavaş tükendiğinin inancındayım.Bu konuda konuşacak okadar çok söz varki ama oyumu en önemlisi Güven konusunda kullandım.Ne yazık ki insanlar şaşırtabiliyor ve bu zamanda güven duymak çok zor:(

13. Arkadaşlar biraz geç oldu ama sizde tahmin etmişsinizdir. Ankette birden fazla seçeneği seçebilirsiniz...

14. Biraz toplumca ahlağımız bozuldu sanki..