Sıkıntı Ve Dilek İçin Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 3 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Aşağıdaki duayı herhangi bir dilediğiniz olduğunda ve çok sıkıntılı bunalımlı anlarınızda okumanız tavsiye edilmiştir.Özellikle içinizin sıkıldığı kendiniiz kötü hissettiğiniz durumlarda aşağıdaki verdiğimiz duayı okumalısınız.Sabah akşam bu duayı bol bol tekrar ederseniz Allahın izniyle ne sıkıntınız kalacak neden kendinizi kötü hissedeceksiniz.

İmam-ı Şafii şöyle diyor:Bir işle karşılaştım. İçimi yaktı. Hem öylesine üzüldüm ki onun derecesini Allah'tan başkası bilmez. Ertesi gece biri rüyamda bana şöyle hitab etti:

Ey İdrisoğlu Muhammed, şu duayı oku:

Allâhümme inni la emlikü li nefsi darran ve la nef an ve la mevten ve lâ hayâten ve la nüşûran ve estetıy'u en ecide illâ ma a'taytenî ve lâ ettekıy illa ma vekaytenî. Allâhüme veffıknî li mâ tühıbbü ve terdâ minel kavli vel ameli fi âfiyeh.

Ayrıca okunacak hacet ve dilek duası şöyledir:

Sabah namazından sonra kıbleye doğru 100 defa okunacak dua ise şöyledir:

Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azıym. Allahümme inni es’elüke ya kadimü ya daimü ya ferdü ya vitru ya ehadü ya samedü ya hayyü ya kayyümü ya zel celali vel ikrami fe in tevellev fe kul hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşıl azıym.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bunalimdaokunacakdua-70959.jpg]bunalimdaokunacakdua-70959[/IMGALT]