Sihirli Küre

'Eğlence' forumunda eftelya tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Bu insanı çıldırtabilir

Aşağıdaki küreye bakarak, iki basamaklı bir sayi düşünün.. örneğin; 34.. Onlar ve birler basamaklarındaki sayıları toplayın ve bu düşündüğünüz sayıdan çıkarın.. Örneğin : 34 ü aklınızda tuttunuz sonra 3+4=7, 34-7=27 şimdi bu sayınınn yanındaki sembole bakın ve bu sembolü aklınızda tutun.. Sonra sihirli küreye tıklayın..
    Sembolunuz karşınızda.. inanılacak gibi değil
    çok güzel....

[FLASH]http://img20.imageshack.us/img20/5718/psychic2tl.swf[/FLASH]

Olayı Çözen Lütfen Buraya yazsın ??? !!

2. Cevap: Sihirli Küre

bazen bilemiyo benimkini:f106::f106::f106::f106::f106::f106::f106::f106::f118::f118::f118::f118

3. Cevap: Sihirli Küre

Ya nasıl oluyor :confused: Acaip Şaşırdım :mad:
    Evet Ya Bilen Allah Aşkına Yazsın :(
    Tesekkürler €ftelya

4. Cevap: Sihirli Küre

Eeee bilemedi hemde bir kaç kez yaptım...:)

5. Cevap: Sihirli Küre

defalarca denedim hepsinde bingooooo
    biraz akıl aşındırayım bakalım nasıl oluyormuş bu :confused:

6. Cevap: Sihirli Küre

Bu olay ne bir sihir nede büyüdür..Matematiği iyi bilen herkes bu olayın nasıl olduğunu bilir, 2 basamaklı sayıların kendilerinin içinde toplanıp aynı sayıdan çıkarılması her 10 luk dilimde aynı sonucu verir.Mesela 12... 12 den 3 çıkınca kalan 9 dur, yada 14.... 14 ten 5 çıkınca kalan sayı 9 dur ve , benim sayım 10lu dilimde değilde 20li bir dilimde diyelim, 23 olsun, 23 den 5 çıkınca kalan 18 dir, yada 27... 27 den 9 çıkınca kalan sayı yine 18dir. Hadi diyelim gözümüz yükseklerde..72 tuttuk, 72den 9 çıkınca kalan 63tür, yada 42 tuttuk, kalan 36 dir, yani tüm kalanlar 9 ve 9un katlarıdır,yanındaki şekil şemasına dikkat ettiyseniz, her oyunda 9 ve 9un katları aynı sekillerle gösterilir ve her turda o şekli değiştirirler,başkalarıyla da aynı anda tutsanız hepinizin cevabı aynı işaret olacaktır.
    Yani kısacası olay ne sihirdir ne de keramet.. Olay matematikten ibaret.:f40: :f118:

7. Cevap: Sihirli Küre

bende defalarca deniyom yaw nasıl:f20::f196:

8. Cevap: Sihirli Küre

Olay çözülmüş tesekkürler arkadaşlar ( :

9. Cevap: Sihirli Küre

Ya Cok Denededim birsey cıkmadı:mad: sizde bulursanız yazımnıs lutfen

10. Cevap: Sihirli Küre

Benimkini Bilemediki:f30:

11. Cevap: Sihirli Küre

Yaaa bulmuşlar 2 -3 küçük çocuk kandırmaya çalışıyolar :D uyanıklar :D bnm bulduğum mantığı anlatıyım size .

Şimdi 10 ila 20 arası sayıları 10 dalık ile tek sayıyı toplayıp aklımızda tuttuğumuz sayıdan çıkarınca sonuç her defasında 9 çıkar Örnk. 18 --> 8+1=9 18-9=9 ,,, 13 --> 1+3= 4 13+4= 9 herdefasında 9 çıkar bu diğer 10 dalık sayılar içinde geçerlidir 20 ila 30 arası hersayının işlem sonucu 18 çıkar 30 ila 40 arası hersayının sonucu 27 çıkar 40 ile 50 arası hersayının sonucu 36 çıkar 50 ile 60 arası hersayının sonucu 45 çıkar 60 ile 70 arası hersayının sonucu 54 çıkar 70 ile 80 arası 63, 80 ile 90 arası 72, 90 ile 99 arası 81 çıkar....

9-18-27-36-45-54-63-72-81 çıkıcak olan sayılar bunlardır her defasında... dikkat ederseniz her denediğinizde rakamların işaretleri değişmekte... bu rakamları işaretleride değişiyo fakat hepsinin işareti aynı yıldız ise tümünün yıldız, bayrak ise hepsinin bayrak.. butonada bastığınız an gördüğünüz sayı çıkar :DD::D::D bu kadar basit bi yanılgı :D:d saygılar !!!

12. Cevap: Sihirli Küre

yha bzn aklmdn sayı ttmuorum o zaman ckramıo ama bnce bekleme sresine bakıo olblr

13. Cevap: Sihirli Küre

Anammmm ne kadar dikkatli baktım yaa bulamadım valla Yaren ablacım :):f58::)

14. Cevap: Sihirli Küre

Bilemedi hehe:D:)

15. Cevap: Sihirli Küre

çok ilginçç ve güzeldıı..tşkler bildi

16. Cevap: Sihirli Küre

anlamadım:f84::(:oops:

17. Cevap: Sihirli Küre

off sinir oldum yha hepsini bilior..:D

18. Cevap: Sihirli Küre

ben çözmüştüm olayı sanırım 9 ve 9 un katlarında oluyo . ama bilmiyorum dogrumu degilmi ama been buldugum formülden denedim ve formülüm işe yarıyor bilen biri ltf dogru olup olmadıgını söylesin.

19. Cevap: Sihirli Küre

ben çözdüm sayılar 9ar 9 ar artıyor.

20. Cevap: Sihirli Küre

sembole bakmayınca bilemiyo bi de 45 kareyken sihirli küreye basınca 45 değişiyo.Sadece 45 değil,11,23,47,13,84,96...İki basamaklı sayı tutup birler basamağı ile onlar basamağını toplayıp çıkan sayıyı tuttuğunuz sayıdan çıkartmayıp direksembol tutun bilemiyo.