siğil duası

Konusu 'Dualar ve Faziletleri' forumundadır ve Dark tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Dark Üye

siğil duası ne zaman okunur

Peygamberimiz hanımlarından birinin elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını tavsiye etmiş ve o hanımı o dertten kurtulmuş. “Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi”

Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.

İri bir tuz tanesi üzerine bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Daha sonra bu tuz bir bahçeye gömülür.

Sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır. Siğil yahut sivilcenin etrafında üç defa daire şeklinde çevrilir. Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır. Buna bir hafta devam edilir.

İğde ağacından besmele ile bir dal koparılır. Ya rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.

TEMRE İÇİN:
    Terme üzerine hafifçe dokunarak iğne ucu ile zuhruf suresi 79. ayet yazılırsa şifa bulur.

Türkçe Okunuşu: “Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn
    أَمْ أَبْرَمُوا أَمْرًا فَإِنَّا مُبْرِمُونَ Temre olan yer bir çöp ile dıştan içe doğru daire şeklinde çizilerek yukardaki ayet bir nefeste 7 kere olmak üzere 7 kere (top:49) okunur.

Kalem suresi 16-20 . ayetler 7 defa okunur. Her okuyuşta 20. ayet 7 defa tekrar edilir ve termeye üflenir. Buna yedi gün devam edilir.
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Aralık 2012
  2. Burak Aktan

Burak Aktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: siğil duası

ALLAH razı olsun
  3. Burak Aktan

Burak Aktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.
    ---
    Bu harflerin noktaları eksik onu söyleyeyim
  4. maun

maun Ziyaretçi

bana yumurta içine birer kurfallahu okunarak arpa atılması ve gömülmesi söylendi. hala bekliyorum...
  5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

arkadaşlar siğili olan arkadaşlara pratik ve kolay bir yöntem önerecegim. bizim buralarda cögür dikeni derler bu dikenin sivri uçlarını toplayıp siğilin üzerine büyüklügüne baglı olarak 2-5 arası çögür dikeni saplayın 1 hafta sonra sigilin kuruyup dökülmeye başlayacaktır. bir süre sonra kendiliginden kaybolacaktır. bizzat denedim 3 yıllık sigilden kurtuldum. ALLAH şifanızı versin.
  6. Misafir

Misafir Ziyaretçi

benden önce misafir olarak yazıyı yazan kişinin bahsettiği cögür dikenin yöresel adı değilde genel bilinen bir adı var mı ? nerelerde yetişir ? çünkü bende de siğil var ilaç ve çeşitli tedavi yöntemleri denedim tıbbi olarak ama geçmedi . eğer o dikeni bulabilirsem denemek isterim . umarım cevap gelir :)
  7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

bu cöğür otu nasıl bir şey ya bende bıktım siğilden lütfen yardım
  8. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Siğil benimde kabusum olmuştu.
    Ellerimin her yerine sıçramıştı üstelik bendeki tırnak siğiliydi.
    Doktora gittim verdiği ilaçlar sadece canımı yaktı ve daha çok yayılmasına sebep oldu.
    Sonra yukarıdaki duayı hergün sabah akşam 3 er defa okuyup üfledim ellerime. her hafta 1 tanesi düştü. En son doktorun çok zor gider dediği tırnak siğilim ise küçüle küçüle yok oldu.
  9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

benimde oğlumda siğil var akşama gidince deneyeceğim.
    ALLAHın izniyle inş geçer oğlumdaki de
    sağolun arkadaşlar
    ALLAHım razı olsun sizden.
    hakkınızı helal edin
  10. Misafir

Misafir Ziyaretçi

tırnak siğili olan kardeş hangi dua yazarmısın benimde parmaklarmda siğil var ve çoğalyor
  11. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim de ellerimde siğiller vardı.Çok rahatsız oluyordum ve sıkıntı ediyordum.Doktora gittim ve ilaç verdi.Onu kullanmaya başladım.Sonra internette araştırdım,bir çözüm bulabilirmiyim diye.Peygamberimizin bir hanıma söylediği duayı gördüm.Yaptıktan 5 gün içinde kopmaya başladı.Çok işe yaradı.Siğilleriyle sıkıntısı olanların bunu denemesini mutlaka tavsiye ediyorum.Kesinlikle yapın.
  12. Huriş

Huriş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Allahümme müsaggiral kebiri ve mükebbiras sagir sagir ma-bi
    Bunu 7 bugday tanesıne 7şer kere okuyun ve topraga gömün en kısa sürede siğil farkına varmadan kuruyup kaybolacaktır denenmiştir torunumun siğillerı böyle gecti..
  13. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar benimde ellerimde siğiller çıktı. 7 sene boyunca gitmediğim doktor görmediğim tedavi kalmadı.Kim ne dediyse yaptım dualar okudum,okutturdum ama sadece canım yandığıyla kaldım.Yaptırdığım tedaviler sonucu fazla zaman geçmeden ellerimdeki siğiller tekrar çıkıyor ve aynı boyuta geliyordu.Bu arada 2 sene öncede oğlumun ellerinde çıkmaya başladı doktorların uyguladığı tedavilere dayanamaz diye götürmedim.Bir arkadaşım köpeğe yalattırmamı söyledi dilindeki salgılar iyileştiriyormuş.Araştırdım savaş zamanında yaralı askerlerin tedavilerinde de uygulanan bir tedaviymiş.Ben arkadaşımın evde beslediği köpeğe yalattırdım ellerimi. 2 hafta geçmeden ellerimde hiç birşey kalmadı.Oğlumada yaptırdım aynı şeyi onunda siğilleri gitti.8 aydır şükürler olsun ellerimde tekrar çıkan bi siğil olmadı.Oğlumun ellerinde de siğil kalmadı.Tavsiye ederim...
  14. Misafir

Misafir Ziyaretçi

arkadaslar herseyden önce inanç iananılarak yapılırsa oluyor benımde elımde vardı şu duayı okudum geçti "allahümme ya musağğırel kebiyri ve mükebbires sağıyri sağır mabi