Sigarayı bitkilerle azaltın

'Sağlık Rehberi' forumunda Belinay tarafından 2 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Sigarayı bitkilerle azaltın

Sigaranın zararlarından en az şekilde etkilenmek için bitkilere başvurun.

Sigara çoğunlukla hepimizin üzülünce ya da sevinince kendimize ortak ettiğimiz bir arkadaş gibidir. Sigaranın 4 binin üzerinde zararlı kimyasal madde içerdiği bilinmektedir.

Kanın oksijen taşıma kapasitesini düşüren sigara, ciltte erken yaşlanma ve nem kaybına neden oluyor.

Bütün bu olumsuz etkilerin yanı sıra başta kanser olmak üzere birçok sağlık sorununa yol açan sigara tiryakiliğini bitkiler sayesinde azaltabilmek mümkün. Bitki karışımlarıyla önce içtiğimiz sigara adetini azaltabilir daha sonra da tamamen bırakabiliriz.

Sigarayı azaltabilmek için bitki çayı 1 karışımının öğlen yemeğinden 1 saat önce 1 su bardağı demleme yapılarak içilmesi, bitki çayı 2 karışımının ise akşam yemeğinden 1 saat sonra aynı şekilde içilmesi ve 2 aylık kür şeklinde devam edilmesi doğru olur.

Nane yağı da gün içerisinde 1 kez solunuma yardımcı olarak alınabilir.

Bitki çayı-1

* 1 tutam karabaşotu
    * 1 tutam kantaron
    * 1 tutam hatmi
    Sigara içme isteğinizin azalmasına yardımcı olacak bir karışımdır. Bitkiler harmanlanır. Her su bardağı için 1 çorba kaşığı ölçü olmak üzere yemekten önce demleme yapılarak içilir.

Bitki çayı-2

* 2 tutam ısırgan otu
    * 1 tutam melisa
    * 1 tutam papatya
    Kan temizleyen bir bitki karışımıdır. Verilen bitkiler harmanlanır. Her su bardağı için 1 çorba kaşığı ölçü olmak üzere akşam yemeğinden 1 saat sonra sonra demleme yapılarak içilir.

Nane yağı

* 1 çay bardağı su
    * 7 damla nane yağı
    Üst solunum yollarınızın rahatlamasına yardımcı olur. Bir çay bardağı ılık suya 7 damla nane yağı ilave edilerek gün içerisinde 1 kez içilmelidir.

2. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

Sİgara kullanmayan biri olarak bence toptan atın gitsin... Öylee azatlmaya mazaltmayla olmaz bu iş...

3. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

Uzmanlar ayrıca güne başlarken içilecek bir bardak greyfurt suyunun sigara içme arzusunu azaltacağını ve nikotin gibi sigaradan kaynaklanan zehirli maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıracağını da ifade ediyor.Aslında bizim gibi bırakması imkansız olan tiryakilerin en azından bunları içmesinde büyük fayda var.

4. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

Ama ben bırakmak istemiyorum ki... Olurda bir gün istersem bu yöntemi deneyeceğime söz veriyorum Sultanım. :f40:

5. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

yok ben böyle iyiyim he bana ne ben devam edecemmmmmmmmm:f196:

6. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

:f30::f30:Belinayım sadece sigaranın zararlarından en az şekilde etkilenmek için önerilerde bulunuyor bırak demiyorki:))
    Derse bende kızacam..maalesef kullanmasını seviyorum:oops:sağlığıma dikkat etmeye çalışıyorum bitki çaylarını içmeyi de seviyorum bilgiler için teşekkürler Canım ellerine sağlık:f40:

7. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

Ayyy Ordaaa 1 Tutam Melisa Diyorrrrr
    Onun İçine Beni Sakın Atmayın ha..:f40:
    :f30::f30::f30:

8. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

Yaw Siqara İcince Nolu'Orki Yani Kendine Veriosun Zararı Bi qere

9. Cevap: Sigarayı bitkilerle azaltın

hepiniz alemsiniz tamam tamam bırakın demiyorum elbetteki sadece daha aza indirmenin yollarını önermeye çalıştım ama yakında bırakında dicem :f20: