Sigarayı Bırakma, Sakın Geri Dönme

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 24 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Sigarayı Bırakma,Sigarayı Bırakma Yöntemleri,Sigarayı Bırakma Yolları

Sigarayı bırakmada 12. adım : Sakın Geri Dönme diye geçiyor.

Adım 12 - Sakın geri dönme!

Sigaradan kurtulma mücadelesine başlarken İlk saatlerden itibaren başlayacak bazı sorunlar yaşayabilirsiniz

İlk olarak nikotin vücudunuzu terk etmeye başlayacak..
    Uyuşturucu bağımlısı olduğunuz için , nikotinin tamamlanması istenecek sizden…
    Burada ne yapacağınızı biliyorsunuz…
    Yapacağınız şey…

İçinize dönerek, şimdi bir tane sigara yakarsam, ilk nefesten sonra olay kontrolumden çıkacak… ben tekrar bağımlı olacağım..bu bağımlılık bana göre değil.. Yaşama dönüş operasyonu bundan geçiyor..Evet bir tek sigara ile bağımlı olabilirim. Benim böyle bir lüksüm yok…biraz bekleyin… bu nikotin baskısıdır…zayıftır..başka bir şeyle meşgul olmaya başladığınızda geçecektir. Tuzak kelimesini 5-10 kez tekrarlayın. Ben akıllı biriyim .. deyin.
    Ruhunuz sizin için bir şeyler yapacak..merak etmeyin.
    sigara.tv​

2. Cevap: Sigarayı Bırakma, Sakın Geri Dönme

elli defada tuzak desem olmuyorrrrrrrr:f196:
    Az önce yaktım bir tane üç nefes çektim attım. :oops:

3. Cevap: Sigarayı Bırakma, Sakın Geri Dönme

Diğer maddeler nerede? :) Yoksa ben mi kaçırdım? :f20:

Gelelim burada sözü edilen nikotin baskısına.O nasıl bir baskıydı öyle,iki gece uyuyamadım resmen :(:)

Hemen burada çok sevdiğim bir abimin sözü geliyor aklıma.2 gün önce gördüğümde durumumu sordu.15 yıl önce sigarayı bırakmış...:f118:''Eğer birine kötülük yapmak istiyorsan,sigaraya alıştır'' demişti. :f30::f30::f30:Tabi o daha komik anlatmıştı bunu :) sigara markası falan belirtmişti.Ben şimdi cazip hale getirmeyeyim. :f196:

4. Cevap: Sigarayı Bırakma, Sakın Geri Dönme

Bana böyle şeyler olmuyor bıraktım hiçde aramadım 15 gündür ben iradeli biriyim içmiyeceğim dedimmi olay bitmiştir.Kendi kendimi telkin etmeme gerek yok, birazda inat biriyim onunda etkisi var galiba ama 5-10 yıl sonra vücut tamamen sıfırladımı yeniden başlaya bilirim:)))))))))))))))))))))

5. Cevap: Sigarayı Bırakma, Sakın Geri Dönme

Umarım hiç başlamam şu an 11 saat oldu.. Biraz daha cesaret diyorum, kendimi zehirlemek istemiyorum artık :)