Sigaraya Bakanlıktan Yeni Birim

'Sağlık bilgisi' forumunda Merve tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Sigaraya Bakanlıktan Yeni Birim
  Sigara İçin Yeni Bir Birim

  Sağlık Bakanlığı tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimlerinin tesis, hizmet, personel kıstas ve standartlarının tespit edilmesi, bunların açılması, faaliyetleri ve denetlenmelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen, ”Tütün Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Birimleri Hakkında Yönetmelik” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

  Buna göre, tütün bağımlılığı tedavisi ve eğitimindeki uygulamalara yönelik bilimsel nitelikli tavsiye kararları almak üzere Bakanlıkça, ”Tütün Bağımlılığı Tedavi Usulleri Bilim Komisyonu” kurulacak. Komisyon, bakanlık müsteşarı veya görevlendireceği bir müsteşar yardımcısının başkanlığında 15 kişiden oluşacak.

  Ülke genelinde tütün bağımlılığı tedavisinin gelişimini izleyerek, alınacak tedbirler ve belirlenecek ulusal stratejiler konusunda Bakanlığa görüş bildirecek olan komisyon, Bakanlığın talebi doğrultusunda birimleri yerinde inceleyip, değerlendirecek.

  Tütün bağımlılığı tedavi usulleri ile ilgili tanı ve tedavi protokollerinin hazırlanmasına ve güncellenmesine katkıda bulunacak olan komisyon, yönetmelik kapsamında Bakanlıkça belirlenecek konularda da görüş bildirecek.

  Yönetmelikle, birimlerin kurulması, çalışma usul ve esasları ile personel standardı da belirlendi.

  Söz konusu yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.  alıntı
   
Yükleniyor...
- Sigaraya Bakanlıktan Yeni Forum Tarih
Alkol ve Sigaraya Otomatik Zam Geliyor Haberler 31 Mayıs 2012
Sigaraya sağlık vergisi geliyor! Haberler 2 Mayıs 2012
Sabah İçilen Sigaraya Dikkat! Sağlık bilgisi 9 Eylül 2011
Sigaraya sarımsaklı çözüm! Şifalı Bitkiler 22 Temmuz 2011