Sigara Üreticilerinin Ölümcül Sırrı!

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 27 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Aralarında Philip Morris'in de bulunduğu dünyanın önde gelen sigara üreticilerinin, 40 yıldır sigaradaki radyoaktif bir maddeyi sakladığı ortaya çıktı

Sigara üreticilerinin 'ölümcül sırrı'

Aralarından Philip Morris'in de bulunduğu dünyanın önde gelen sigara üreticilerinin, 40 yılı aşkın bir süredir, sigaradaki radyoaktif 'polonyum 210' maddesine ilişkin yaptıkları araştırmaları kamuoyundan gizledikleri ortaya çıktı.

Amerikan Kamu Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan bir makaleye göre aralarında dünyanın en büyük sigara üreticilerinden Philip Morris’in de bulunduğu birçok tütün şirketi, sigarada bulunan radyoaktif madde 'polonyum 210' üzerinde 40 yıl içerisinde bin 500’ün üzerinde deney yaptı.

Dergiye göre tütün üreticileri, radyoaktif maddeyi tütün yapraklarından ayırmak için, yıkama, genetik değişiklik, farklı filtre kullanımı gibi pek çok yöntem denedi, ancak şu ana kadar hiçbirinde başarılı olunmadı.

Uzmanlar, 'uyuyan devi uyandırmaktan' çekinen sigara üreticilerinin polonyum 210'un sağlık üzerindeki etkileri hakkındaki bulgularını yayınlamayı reddettiğini iddia ediyor.

Polonyum 210'un sadece ABD'de akciger kanseri vakalarının yüzde birinden sorumlu olduğu tahmin ediliyor. Bu sayı tüm dünya ile oranlandığında bu radyoaktif maddenin yılda 11 bin 700 kişinin ölümüne sebep olduğu öngörülüyor.

LİTVİNENKO'NUN DA KATİLİ

Londra'da sürgünde yaşayan eski Rus ajanı Aleksander Litvinenko'nun 2006 yılında zehirlenerek öldürülmesinde de polonyum 210 maddesi kullanıldığı ortaya çıkmış, dava İngiltere ile cinayetten sorumlu tuttuğu Rusya arasında iplerin gerilmesine neden olmuştu.

Gerçek Şirin Baba

ABD’de Paul Karason adlı 57 yaşındaki bir adamın yüzü 14 yıldır masmavi. Nedeni ise küçük bir sivilce. Karason Sivilce patlatayım derken nasıl ‘Şirin Baba’ oldu?

Blick gazetesinin haberine göre, bu durum bir kozmetik oyunu ya da şaka değil. Karason’u bu hale getiren şey sivilceleri yok ettiği düşünülen ve içinde kolloidal gümüş suyu bulunan bir kocakarı ilacı. Sivilcelerini yok etmesini umduğu ilacı kullandıktan sonra yüzü mavileşen Karason ise yüzünün ilaç yüzünden bu hale geldiğini kabul etmiyor. Mavi yüzü ve beyaz sakalıyla ünlü çizgi film Şirinler’deki Şirin Baba’yı andıran Karason’un kız arkadaşı da sevgilisinin bu haline alışmış. Karason’un vücudunun diğer yerleri ise normal renkte.

2. Bunlar bizlere zehiri şerbet diye yutturuyorlar.
    Ben kurtuldum. Darısı tüm dostlara.

Sigarayı çok seven bırakmayı hiç düşünmeyen Hazan Hanıma bu bilgiler için teşekkürler.

3. Ya Hazan sende mi ya..:f1:

Tamam pipo içecem bundan sonra..:f75:

4. :f20::f20: şeyyy , kem, küm, öhöö, ımmmmm yaaaa offff nerden attım bilmiyorum bu konuyu hiç aklıma gelmemişti bu acı gerçekle yüzleştirileceğim :f20:

5. eline sağlık hazan. bencede iyi habermi diyeyim yoksa kötü iki derede kaldım hı:f9::f196:

6. sultanımm sigara başlığını görünce dedim kesin sigaranın faydalı bir yanını buldu hazan :f106:
    ama malesef ne yaptın sen yaa:f20:
    yada sigarayı bırakmaya karar verdin demiştim ama yanılmışım
    sigarasız sağlıklı yaşam için savaşın :f40:

7. aferin hazan :f196:

8. Valla güzelim sigara ile ne haber okursak okuyalım her tür çeşit zehirini en ince ayrıntısına kadar bilelim tırs gelip vız gidiyor bize. Bile bile içiyoruz işte. Allah ıslah etsin bizleri.

Belkim birgün bizde birer şirine olur çıkarız. :f106:

9. Arkadaşlar sigarada polonyum 210 maddesi yanında tam 40.000 den fazla zararlı kimyasal madde var bunların teker teker araştırmasını yapılamadığı için zararları tahmin edilemiyor zaten ortada ne olduğu. Zararlı kimyasallar yanında 4 adet faydalı kimyasalda bulunuyor muhtemelen bu yararlıları alabilmek içindir sigarayı bırakmamaktaki bu inat :f30::f30:

10. Acı ama gerçek ve gerçeklere rağmen devam ediyoruz
    Bakalım omu bizi bırakacak bizmi onu
    emeğine sağlık hazan

11. Gördünüz mü Chemisti 4 tane faydası varmış işte bende bu yüzden devam ediyorum başka bir niyetim yok yani :f106:

12. emeğine sağlık HAZAN:f9:bende sigara tiryakisi idim, verdiği keyfi, bırakmanın zorluğunu bilirim, yorum yapamadım o yüzden, dileğim tüm arkadaşlarımın bırakması.