Sigara Neden Bırakılmalı?

'Sağlık bilgisi' forumunda Yasemin tarafından 29 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Elbette bizlere göre bunun nedeni çok basit ama sigara tiryakilerinin büyük çoğunluğunun sorduğu sorulardan birtanesi bu.Sigara neden bırakılmalı bu sorunun yanıtları çok basit herkesin bildiği bir cevap olsada biz yinede bu konu ile ilgili uzmanalrın yapmış oldukları açıklamalardan yola çıkarak sigara tiryakilerinin bu alışkanlıktan kurtulamalarını sağlayacak önerileri sizlerle paylaşacağız.

sigara-nedne-birakilmli-.

Konuyla ilgili benim nacizane fikirlerim var bunlarıda sizlerle paylaşmak istiyorum.Özellikle vede öncelikle lütfen çocuklarınızı düşünün onların rızkından keserek sigaraya para vermeniz ne kadar doğru sizce.Birde çocuklarınızın sizden örnek alacaklarını düşünün mutlaka her çocuk ane ve babasındna örnek alır iyi yada kötü örnek olmak sizlerin elinizde.

Sagarayı bırakmak için herkesin kendisine özel bir nedeni olmalı. Bu nedeni en iyi kişi kendisi bilir.Ancak hiç kuşkusuz kararlı olup bu hastalıktan kurtulmak en önemli neden olması gerekmektedir.

Sigarayı neden bırakmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü düşünmediyseniz bunu düşünmeniz için sizlere bir kaç gerekçe.

Sigarayı sağlığıma zarar verdiği için bırakmalıyım. Paramı daha değerli yerlerde kullanmak için bırakmalıyım. Sigaranın ekonomik zararlarından dolayı bırakmalıyım.Sigarayı Rahat içme ortamı bulamadığım için bırakmalıyım.İkinci sınıf insan gibi görülmemek için bırakmam gerekiyor. Sosyal sorumluluğumdan dolayı bırakmalıyım. Öncelikle eşime çocuklarıma, çevremde bana saygı gösteren seven kişilere artık kötü bir örnek olmamalıyım.

Hayatımın son dönemlerinde kimseye bağımlı olmadan kaliteli ve sağlıklı yaşamak için bırakmalıyım.Bence bu son gerekçe gerçekten en önemli gerekeçelerden biri olsa gerek inşallah bu yazı sayesinde bir kişid eolsa sigarayı bırakmaya karar vermiştir.