Sicim Teoremi Nedir ?

'Etüt Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 21 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. Sicim Teoremi Nedir ?
    Sicim Teoremi
    En İyi Cevap,Seçmenler tarafından seçilen

"Sicim teorisi şu anda yerçekimi gibi doğadaki temel parçacıkları ve kuvvetleri birleşik bir açıklama için en umut verici adayı teoridir. Kuantum yerçekimi string teorisinin bir teori şu anda temel sorulara somut olarak hesaplanabilir cevap vermek için elimizden geleni umut olduğu için bu tür doğanın temel simetri olarak, kara delikler ve kuantum davranışlarını, süper simetri, ve tekilliklerin kuantum tedavi varlığı ve kırılma. Aynı zamanda, kuantum mekaniği ve uzay ve zamanın doğası gibi daha geniş konular üzerinde ışık tutacak olabilir. dizesinde teori bütün güçleri ve parçacıkların uzay-zaman geometrisi her şeyi binanın Einstein'ın hayali gerçekleştirmek, zarif geometrik bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

String teorisi Planckian ölçeklerde, yerçekimi kuantum etkileri güçlü nerede, parçacıklar aslında tek boyutlu genişletilmiş nesneler olduğunu (aldatıcı basit) öncül dayanmaktadır. Eğri (worldline) dize uzay Piyango ile hareket eden bir parçacık bir yüzey (dünya levha) ezip geçerler gibi.

Parçacık teorileri aksine, Sicim teorisi çok etkileşimleri, supersymmetries ve ölçü gruplarının seçiminde sınırlıdır. String ve etkileşimlerin uyarımları sadece geometrik yarma tarafından verilen ve bu dizeleri katılmadan gibi Aslında, her zamanki parçacıklar ortaya çıkar.

Böylece kuantum alan teorisi olağan Feynman diyagramları keyfi Riemann yüzeyleri ile genelleştirilmiştir.

Çok yakın ilgi D-parçacığı üzerinde yoğunlaştı. Bir D-membran dizeleri sonu ya da üzerinde başlayabilir bu özelliği ile uzay-zaman bir submanifold "dedi.

Yukarıda özet benim değil, ne ben benim olarak talep ederim. Eğer kaynakları bağlantıyı feryat izlerseniz, özeti ile ilgili resimleri görebilirsiniz.