Şeytanın sevdiği şeyler

'Sorularla İslamiyet' forumunda Wish tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. şeytanın en çok sevdiği kelimeler
  şeytanın meşhur sloganları


  1)Bir defayla bir şey olmaz ki!Bu sloganla o kişiye hem içki içiriyor,hem kumar oynatıyor,hem zina yaptırıyor,hem de tüm kötülüklere davetiye çıkarmış oluyor.

  2)Daha gençsin!Bu sloganla “Dünyaya bir defa geliyorsunVe bir defa yaşayacaksın.Hayatı doya doya yaşaman lazımHayat gençken güzel.Yaşlanınca da kendini dine verirsindiyor.

  3)Allah(cc) kalp temizliğine bakar.Muhatabına adeta şunları söyler:Her ne kadar da namaz kılmaz,oruç tutmaz,Kuran okumaz ve gerekli ibadetleri yapmasan da önemli değil Burada önemli olan “kalp temizliği”

  4)Allah ile kul arasına girilmez.Muhatabına şu msj’ı veriyoren bildiğin gibi yaşa.Ve istediğin kadar günahkar ol.Sevabı ve günahıyla sen Allah’a hesap vereceksin.Onlar da (İslam davetçileri) kim oluyormuş ki hayatını eleştiriyorlar.Sen onlara hesap verecek değilsin.

  5)Emekli olduktan sonra!Yani:Allah’ın dinine vakit ayırıp fedakarlıkta bulunman için daha çok erken.Gençliğini doya doya yaşa,geleceğini garantile,ne zamanki dünya hayatı zevk vermemeye başladı(yaşlılıktan tabii) işte o zaman kendini dine verirsinHem bu şekilde ibadetlerin daimi olmuş olur.

  6)Herkes yapıyor!Beni eleştiriyorsun ama herkes yapıyor! Eğer gerçekten yaptığımız yanlış olsaydı diğerleri de yapmazdı.Haydi biz düşünemedik,onlar da mı düşünemediler.Bir hatanın binlerce,hatta milyonlarca kişinin gözünden kaçması mümkün mü sizce?dedirtiyor

  7)Bir şey olmaz Allah affeder!Yapacağın bu amel haramgünah kazanacağın muhakkak .Fakat unutma ki birçok insan bu günahı işledi.Hepsini Allah affetti.Tövbe edersin aff olunur hem Allah tüm günahları affedeceğini söylemiyor mu?deriz

  8)Bu kadar günahtan sonra biraz zor affedilirsin!Madem affedilmeyeceğim,madem cehennemle cezalandırılacağım;o takdirde haramı terketmenin bir anlamı olmaz ki?
   
Yükleniyor...
- Şeytanın sevdiği şeyler Forum Tarih
Şeytanın en sevdiği söz-Sözler Sorularla İslamiyet 28 Şubat 2011
Şeytanın en belirgin özellikleri nelerdir İslami Bilgiler 13 Ekim 2015
Şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın öğütleri kısaca İslami Bilgiler 30 Mart 2015
Şeytanın Kötülüğünden Korunma Konusunda Kur'an'ın Öğütleri İslami Bilgiler 18 Mart 2013