Sevgilimle nasıl barışabilirim?

'Kadınca' forumunda Burcu tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Çiftler arasında her zaman ufak tefek atışmalar olur. Bu ilişkinin doğasında vardır. Eğer ortada affedilmeyecek büyük yanlışlıklar yoksa -yalan gibi, ihanet gibi- her zaman karşınızdaki kişiye bir adım atmalı ya da size bir adım atmasına izin vermelisiniz. Küçük bir gülümseme, sıcacık bir sarılma iyi bir adım olacaktır.

Gün içerisinde yaşanan kargaşa ve kaos bazen istenmeyen refleksler olarak karşımıza çıkabilir. Sesin aniden yükselmesi, somurtan bir surat, ilgi eksikliği ya da daha başka bir tepki ile karşınızdaki kişiyi kırabilir yada aynı sebeplerden kırılabilirsiniz. Kadın ya da erkek olması önemli değildir bu durumda. Önemli olan özür dilemenin alçaltıcı bir durum olmadığını kabul etmek gerekir. İki tarafta bu gibi durumlarda durup düşünmeli ve ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için özür dilemeyi seçenekler arasında bulundurmayı ihmal etmemelidir.

Eğer çok sinirliyseniz biraz mola iyi gelebilir. Öfkenizi kontrol altına alana kadar bekleyin sonra tekrar düşünüp çıkış yolunu bulmaya çalışın. Kendinizi affettirmek için pek çok yöntem üretebilirsiniz. Bu cinsiyete göre değişebilir. Kadınlar daha çabuk kırılır ve daha çabuk affeder bir erkek ise zor kırılır ve tamiri zordur. Sevgilinizi ne kadar iyi tanıyorsanız o kadar kolay bir yol bulursunuz. Nerede nasıl davranmanız gerektiğini bilirsiniz.

Sevgili ile barışmak için duruma göre çok çalışmanız gerekebilir. Özür işe yaramadı ise küçük sürprizler yapmak, güzel mesajlar yollamak, onu şaşırtmanın bir yolunu bulmak işi yoluna koyabilir. Doğru zaman ve doğru hareket ile sevgilinizi tekrar kazanabilirsiniz. Yeter ki bunu gerçekten isteyin ve doğru cümleler ile tamamlayın.