Sevgililer gününde sevgiliye söylenecek güzel sözler

'Güzel Sözler' forumunda Yasemin tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Sevgililer gününde sevgiliye söylenecek güzel sözler kısa

sevgililer-günü-1.

Nasıl da yutuyoruz bazen ayrılık lokmasını.Boğazımız nasılda kasıyor kendini.Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.Zaman zaman vuruyor mızrabını hasrete ;yokluğun gönlümün susmayan sazı.Tellerine nota diye ismini dizdim senin.İsmini kazıdım bütün güftelerimeAnlasızım sızım sensizlik dolu evin her yanı…

Gözlerine üfleyen uyku perisini cebime hapsettim.Çünkü bana verdiğin en iyi hediyelerden biri onunla şarkılar fısıldamak istiyorum kulağına.Benim kurtarıcım bu uyku perisi…

İyiki varsın güzelim…İyiki varsın ve varolmanın anlamı seninle bütünlendi.Hasrete tutsakhasrete ketum yüreğimde aşk şarkıları fısıldatan kudretinle iyiki varsın…

Bir çocuk gibi koşuyorum ardından.Bir çocuk gibi heyecanla ve beklentilerimiarzulaını sana çevirerek.Sarı kurdelaları çamura bulanmış bir kız çocuğu gibi hüzünleniyorum sensizliğinde günün.gözlerime bak ve yardım et bana yarınlara çıkabilmem için…

Geceleri uyuyamıyorum.Uykumun bu rüyayı bölmesinden korkuyorum.Düşlerimin sensiz kalacağındankabusların çevrelediği hayatımın etmediğimiz bir usturayla geceyi doğramasından korkuyorum…

Seni sevmenin dünyayı sevmek;seni görmenin dünyayı görmek olduğunu biliyor musun?Olmadığınsesinin çıkmadığı her an geceden koparılmış bir parça sanki.Sanki o an veya o anlarsarayı talan edilmiş padişahların çaresizliğini haykırıyor yüzüme…

Sen hangi karanlık yamaçlardan geldin oturdun ortasına yorgun gönlümün?En soylu sancıları taşıyan yüreğimi dinamitleyeniçimdeki boranı kurşunlara çeviren ve aşıp giden tepeleri sensen ey sevgili…Savaş görmüş çocukların diliyle söylediğim yanık türkü….Aşkın tadı mı kalır görmeyince yüzünü..?

Denize her bakışta sular alevleniyor .Hangi akşamlarda saklı gözlerin bilmiyorum ama ellerin bütün sırlarımı örtüyor.Avucumda yanık bir gül kokusu bırakıyosun…

Dur ve dinle!Duyduğun her ayak sesi benim olabilir.Çalan her zilde benim parmağım kalmıştır.Perdeleri ardına kadar kapatma belki karşı binanın çatısında sana el sallayan ben olabilirim.

Kadehime lacivert bir akşam çöküyor gülüm.Zehrini akıtarak çöküyor.Kartana çeviriyor her saniyeyi.Üşüyorum.Üşüdükçe seni daha çok özlüyorum…

Kalbimi bedenimden söküp senin avucuna vermek istiyorum.O senindir çünkü; senindir artık.Sen ruhumda başladın ve bütün vücudumu kapladın gülüm.Bütün vücudum sen artık…