Sevgililer Gününde Böyle Bir Sevgiliniz olsun

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Semerkand tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sevgililer Gününde Böyle Bir Sevgiliniz olsun
    sevgililer günü
    Hoş geldin ey Sevgili
    En Güzel Sevgili

Kainatın rehberi, Enbiyalar silsilesinin en kutlu halkası,Alemlere rahmet efendim Hoş geldin….

Gelişin ve varlığın ziyadesiyle aydınlatırken cihanı;aydınlanan sadece dünya değil !…Tüm kalplerimiz,yüzlerimiz, gönüllerimiz , tüm ufuklar ,alemler aydınlandı.

Zifiri karanlığa mahkum olmuş gönüllerin cilası,iflah olmaz haramilere ve en merhametsiz vicdanlara iz’an ,sevgi,merhamet,kardeşlik,samimiyet,barış ve aşk yükleyen sevgili Hoş geldin….

Vahşet ve cehaletin tüm alanları kapladığı dönemde;yeniden insanlığa dönüş yollarını ve muştularını sunan kutlu elçi Hoş geldin….

İnsanlığa numune-i timsal olarak sunulan,Kur’an da yüce ahlakı övülerek ;temsil,şeref ve izzet makamında; insanlığına –insanlığa- parmak ısırtır derecede kulluk makamına talip olan “ABDÜHܔ onun makamının kulu ve hitabının sahibi efendim Hoş geldin…

Sen olmasaydın bu alemi yaratmazdım diyen yüce rabbin; “HABİB “en yüce iltifatına mazhar ;Aşk ve muhabbetin kaynağı olan sevgili Hoş geldin…”RASÜL” “ALLAH” İsm-i şerifleriyle izzet ve ikram sahibi Allah (c.c) şanına şan katan ,peygamberler serdarı Hoş geldin…..

Adıyla,canıyla,başıyla nurlu yolun yorulmaz fedaisi; çilenin-hüznün ;yetim ve öksüzün ,kimsesizlerin sahibi;sahipsizlerin en yüce sahibinin yetimi Hoş geldin….Yerde ve göktekilerin övdüğü,salat ve selam ettiği,Hamd sancağının sahibi ;öven- övülen, Ahmed-i Mahmud (a.s) Hoş geldin…

Gözlerin nuru ,gönüller sururu ,Hasta kaplere şifa , dertli gönüllere deva , tüm cihana pür safa

Muhammed Mustafa efendim hoş geldin…Kavruk çöllerin esen meltemi,suyu, yağmuru,güneşi,

İklimler sultanı peygamberim Hoş geldin…

Şahadet ediyorum –ediyoruz- inanıyoruz ki , seni gönderen, bir olan ,kainatın ,mahlukatın,mevcudatın sahibine , yaratıcına , en büyük olduğuna -ondan başka ilah olmadığına- ve Yine insanlığın en şereflisi , Kulluk Makamının en mükerrem Kulu ; Alemlerin efendisi,Cennet-i Firdevsin ,Kevserin,Makamı Mahmud-un , Hamd sancağının sahibi,Allah (c.c) en yüce peygamberi ; sana inanıyor,seni seviyor ve seninle olmayı arzu ediyoruz…

Gözümüze , gönlümüze , ruhumuza, evimize , yurdumuza hoş geldin ya nebi….Hep gel…yine gel..Yollarda asılı bırakma gözlerimizi….Hicranlara terk etme yüreğimizi….Seninle özgürüz , nefessiz bırakama bizi…gel…Gel ki, yeniden saadete dönsün asırlar,gel ki ; sensiz , ziyasız kandiller,yeniden aydınlatsın cihanı…..gel ki ,bahar kokulu muştu sözlerin, taze çiçekler açtırsın

Yedi iklimin sonsuz bahçesinde….Umutsuzluğumuza, sorumsuzluğumuza , günahlarımıza çare olarak gel….yine gel …Hep gel…Hiç gitme aramızdan…

Rûhum sana âşık, sana hayrandır Efendim,
    Bir ben değil, âlem sana kurbandır Efendim.

Doğ kalbime bir lâhzacık ey Nur-i dilârâ,
    Nûrun ki; gönül derdime dermandır Efendim...

Aşkınla buhurdan gibi tütmekde bu kalbim,
    Sensiz bana cennet bile hicrandır Efendim...
    Ali Ulvi KURUCU