Sevgiler Değerini Yitiriyor mu?

'Zaman Tüneli' forumunda menzil tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Sevgiler Değerini Yitiriyor mu?

--------------------------------------------------------------------------------

Evet zamane gençlik!...
    Sevgi nedir senin için?

Gençlik hakkında arastırma yapmk amaçlı bi kaç siteye gözattım..bu sitelerin itiraf bolumunde gençler birçok itiraflarda bulunmuslar..ve onlardan anladıgım kadarıyla sevgi gunden Gune yok oluyor..Gençler arasındaki "aşk" ilişkisi (her ne kadar aşk olmasada) sırf çıkar için,beklentılerını,arzularını tatmin etmek için...

Nerde kaldı Leyla ıle Mecnun,Ferhatla Şirin...Nerdeeeee?
    Onlara bundan bahsetsek heralde kahkahayı basarlar..Bu kadar mı sevgi,,aşk yitirdi benliğini...
    Çok üzülüyorum..sevgiler yok olmktaa..
    Ayağına dikenler saplanacak... Karşına kandan irinden deryalar çıkacak... Binlerce, yüzbinlerce kâbus üzerine çullanacak. Sen yine derin bir şevk, fevkâlade bir metanetle gözünü diktiğin kalb-i umuminin tamiri ufkuna durmadan ilerliyeceksin....

2. Nerde kaldı Leyla ıle Mecnun,Ferhatla Şirin...Nerdeeeee?
    Onlara bundan bahsetsek heralde kahkahayı basarlar..Bu kadar mı sevgi,,aşk yitirdi benliğini...
    Çok üzülüyorum..sevgiler yok olmakta,, emeğine sağlık menzil.. güzel olmuş. malesef bu devirde yok..

3. Sevgiyi saygısızlıkdan ötürü yitirdiğimizi düşünenlerdenim...
    öncelikle insanın kendisine saygısından geçer diğerini saymak ve sevmek...
    manevi değerlerimizi yitirmek de önemli bir etken....
    ve
    maddiyatın hüküm sürdüğü bir dünyada sevgi nasıl barınabilir ki ?

önamli bir konu teşekkürler

4. Ne şair yaş döker, ne aşık ağlar,
    Tarihe karıştı eski sevdalar,

Arkadaşlar mutluluk masallarda . Sizin bahsettiğiniz sevdalar da tarihe karıştı.
    Ama gerçek sevgiler de aşklar da yaşanmıyor değil.Hakkını yemeyelim.paylaşımın için teşekkürler.