sevgi saygı hoşgörü ile ilgili kompozisyon yazmak istiyorum

'Ders çalışıyorum' forumunda Elfida tarafından 17 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. sevgi saygı hoşgörü ile ilgili kompozisyon

Saygı ve sevgi insanlar arasında iyi bir bağ oluşmasını sağlar Bu bağ sayesinde insanlar birbirleriyle iyi geçinirler
    Saygıyı ve sevgiyi insanlar çocuk yaşta öğrenir Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden çocukların eğitimi ailede başlar Ailede bir çocuğa insanlara karşı saygı duyması öğretildiyse bu çocuk hayatı boyunca insanlara saygılı davranır Fakat ailede çocuğa iyi bir eğitim verilmediyse bu çocuk hiçbir zaman insanlara saygılı davranmaz Bu yüzden hem ailesinde hem de toplumda karışıklıklara sebep olur
    Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar O toplum gelişir ve ilerler Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır
    Toplumda saygı tek başına yeterli değildir Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır İnsanlar birbirlerini severse her zaman diğerlerine yardım etmek ister Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğu zaman bütün toplum o kişiye yardım eder O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır
    Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker
    Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırma malıyız

2. sevgi birşeye yakınlık göstermektir.sevgi gösterişle değil kalpten olmalıdır sevgi tüm kapalı yolarımızı açan küslerimizi barıştıran

3. bence süper ödev alarak kullandım:f91::f118::f70:

4. Bende süper

5. süper ya:f196::f91:

6. Süper abi

7. Aynen süper❤

8. çokkkkk :f71::f91:güzellllllllllllllll :f71:bu siteye girenler bence:f71: bunu yazsın:f71:

9. Ayyy☺ çooook güzel herkese tavsiye ederimmmm vavvv canına süper

10. çok güzel sizin sayenizde çok iyi not aldım.:f91::f91::f196::f71::f71:

11. Süper bir kompozisyon örneği☺

12. :valla süperlik ötesiiiiii:f91:

13. bence çok güzel bir site çok lazımdı bana:f91::f63::f196::):f20::f118::f94:

14. gerçekten süper dersten 100 aldım

15. Cok guzel bayildm

16. Eğer güzel olmasaydı niye

17. Hoşgörü birbirimize tolerans göstermemizbirbirimizi anlamamızsevmemiz ve saymamızdır.Maalesef yaşadığımız dönemde hoşgörüye olduğundan fazla ihtiyacımız var.Malum ırkçılığın ve şiddetin en üst seviyeye çıktığı zamandayız.
    Beyazın siyahasarışının çekik gözlüye gösterdiği tavırlar oldukça aşağılayıcı..
    Toplumumuzda da hoşgörüsüzlük üst seviyede.Omuz attı diyeküfür etti diye birbirimizi öldürüyoruz.Türk-Kürt çatışması oluyor.Türkler kürtleri sevmiyorhor görüyor.Oysa eskiden böyle bir durum yoktu.İnsanlar huzur ve refah içinde yaşıyorlardı.Nitekim Kurtluluş savaşında TürküyleKürdüyleArabıylaÇerkeziyle hep birlikte kurtuluşumuz içinbağımsızlığımız için savaşmışız.
    Savaşlarınhor görmeninaşağılamanın hepsinin nedeni tabii ki hoşgörüsüzlük.İnsanlar biraz alttan alırsabiraz empati kurarsa bunlar ortaya çıkar mı? Yol ortasında acımasızca bir grup insan tek bir kişiyi dövüyor..Eğer içlerinden bir Allah’ın kulu ‘Ulan acaba ben bu adamın yerinde olsaydım ne yapardımnasıl yerin dibine girerdim’ derse ne olur? Acaba bu kavga son mu buluryoksa devam mı eder?
    Bildiğiniz gibi dinimizdepeygamberimiz de hoşgörüyü emretmiştir.Peygamberimiz ‘ Arabın arap olmayanaarap olmayanın araba üstünlüğü yoktur’ demiştir.Keşke hep uysak değil mi hoşgörü kurallarınabirbirimizi sevsekbir omuz için adam öldürmesek…
    Bütün dünya buna inansa bir inansa
    Hayat bayram olsa
    İnsanlar el ele tutuşsa birlik olsa
    Uzansak sonsuza…

18. Çok güzel bayıldımmmmmmm :)