Sevgi emek ister...

Konusu 'Hikayeler' forumundadır ve Belinay tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. Belinay Üye

Sevgi emek ister
    ;

yampala yatarak , emek harcamayarak sevgi de olmaz sevda da ....

emeksiz hiç bir şey olmaz... olanlarda "mış" gibi olur ...

emeksiz elde edilen makamlar, mevkiler, paralar, pullar, şanlar, şöhretler, vs. her şey ama her şey geçicidir ve emeksiz yolla elde edilenler bir süre sonra acı ile ile iadesi mecburdur ...

ölçü insanın yüreğidir ; işte belki de en çok bu yüzden ölçülemeyen , acemi ve ruhsatsız eller tarafından yanlış değerlendirmelere açık , sadece kendisi gibi yürekler tarafından anlaşılabilen tek ölçüttür ... mümkün olsaydı eğer yürek ölçümü ne kolay olurdu her şey düşünsenize ?

Birilerini hiç kırmaz, hiç kırılmazdık birilerine ... O böyle işte derdik ; bana kızma ben buyum derdik .. Başka biri olmazdık biri bizi yanlış anladı diye ; ya da yanlış anlamasın diye türlü türlü kostümleri bezemezdik üzerimize ...

Sevgi emek ister ister ; emekse yürek. Emek acıtır , yorar , emek geciktirir , bitmek bilmez ... Emek acelecilerin, köşe dönücülerin işi değildir ; uzun uzun sevmeyi, sabırla beklemeyi gerektirir ...

Emek kötü kokar ; terdir, bazen de kan .. Emek bir semt ismi olmaktan çıkar, emekleyen bir çocuğun ayağa kalkmasının onurlu mücadelesinin başalangıcı olur ...

Emeksiz olup bir iç acısı yaşamaktansa, emekli olup "kuyruk" acısına katlanmaktır içi huzurla dolu ...

Emek kirlidir ; elin, yüzün, vücudun kir, pas içinde kalır... Ve o kadar kirin içinde parıldayan bir mücevheri barındırır göğüs kafesinde...

Emek, harcamak değildir ; biriktirip , kullanmaktır yerli yerince ... Savurganlık etmeden, savurmaktır küllerini havaya ...

Adı unutulmuş masalların kahramanıdır emek ; hala kötü adamların peşinde koşar, dilden dile anlatılmayacağını bile bile ...

Bir masalın sonu gibi biter sevgi ; emeksiz kalmıştır çünkü...

alıntıdır

not=bu söze bayıldım imzamı değiştirisem işte bu olmalı :f40:

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

2. Alya Üye

Sevgi emeksiz olmaz tabiki de çok emek veren biri olarak bu yazını kalpten kutlarım canım
  3. şeker2 Üye

harika paylaşım canım emeğine sağlık
  4. Erkan Üye

Teşekkürler Belinay.

Kulak arkası etmiycem bunları söz.:f40:
  5. chemist Üye

emek vermeden hiçbir şeyin kıymeti bilinmez... Chemist :)
  6. arwen Üye

emeksiz hiç bir şey olmaz... olanlarda "mış" gibi olur ...
    ben hiçççççççççç mış gibi yapmam:)))))