Sessiz Yüzler

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 27 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Ön çalışması ile birlikte 5 yıl süren bu projede (çekimler 3 yıl sürmüş) duymayan çocukların yüzlerindeki ifadeleri yakalamayı amaç edinilen bir çalışma. Onlar duymuyor ve konuşamıyorlardı. Ama konuşamadıklarını, anlatamadıklarını, anlatmak istediklerini bakışlarına yüklüyorlardı.

Sessiz Yüzler isimli işitme engelli çocukların portrelerinden oluşan proje, İstanbul (2 ayrı yerde), Edirne ve Sakarya'da olmak üzere 4 kez sergilendi.

''Bu bakışları fotograflarken kesinlikle belirli pozlar verdirmedim ve yapay ışık kullanmadım. Karşımda istedikleri gibi durdular ve pencereden gelen ışık altında fotografları çekildi. 44 siyah beyaz fotograftan oluşan bu çalışmamda duymayan çocuklarımın duygularını sizlere aktarmaya çalıştım ve her karede ayrı duygular yaşadım.''
    Mehmet Özşimşek : Sessiz Yüzler

images.
    "Sessiz Yüzler" Edirne'de görev yapan Mehmet Özşimşek, İşitme Engelliler Okulu'ndaki öğrencilerinin portrelerinden oluşturmuş.

2. Belki dünyayı duyamıyorlar ama bakışlarıyla duygularını çok iyi anlatıyorlar o bakışlarla kahkaha atıp o bakışlarla kaderlerine ağlayabiliyorlar :(
    Çok güzel düşünülmüş bir proje hazırlayanın emeğine sağlık bizimle paylaştığın için seninde güzel yüreğine sağlık arkadaşım

3. hatirlattiğin için teşekkürler elerine sağlik

4. anlamlı paylaşım
    ve bilgi için teşekkürler yaren

5. biryerlerde duymayan birilerinin olduğunu bilmek üzücü teşekkürler yaren

6. bakışlar, yüzlerdeki ifadeler o kadar masum ki, duymadıklarını bilmek insanı daha bir duygusallaştırıyor, bu güzel paylaşım için tşk ler, emeğine sağlık YAREN:f118:

7. Bakıpta duygulanmamak elde değil...
    Çok anlamlı bir çalışma yapılmış, bizimle
    paylaştığın için teşekkürler Yarenim...

8. çok anlamlı bir paylaşım dı duygulanmamak mümkün değil
    emeğine sağlık yaren en azından masum ve gülen gözleri var
    Allahım o güzel yüreklere hiç acı göstermesin inşallah :)

9. Bakışlar, yakalınan anlar k, birdaha asla yakalanamayacak anlar dır
    Bana çocukluğumu anımsattı her bir resimde gittim gerilere kah gülümsedim kah hüzünlendim
    ve yoruma geldim
    İyiki yaşamışım bunları (Beni Ben yapan Geçmişimle Övünüyorum)
    Emeğine sağlık Yaren

10. tskrler yaren emegine yüregine saglık

11. eline sağlık yaren güzel paylaşım :f118: