Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

'Haberler' forumunda SümbüL tarafından 15 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Yeni okul kıyafet uygulaması
    2011 okul kıyafet uygulaması
    2011 okul kıyafetleri serbest

MEB kesin bir açıklamayla seneye okul kıyafetlerinin serbest olduğunu söyledi..

Gelecek öğretim yılından itibaren öğrenciler okula mavi önlük ya da okulların belirlediği formaları giymeden gidecek. İşte yeni öğretim yılında okullarda geçerli olacak kıyafet:

-Kışın pamuklu yazın keten pantolon giyilecek.
    -Kota izin yok.
    -Şort ve askılı giymek yasak.
    -Kızlarda etek giyme. zorunluluğu yok. Etek boyu dizin hemen altında olacak.
    -Erkek öğrenciler kışın renk şartı olmaksızın gömlek ve ceket giyecek yazın tişört serbest.
    -Erkek öğrencilerde tek renk kravat zorunluluğu kaldırıldı.
    -Kıyafetler dini, etnik, ideolojik sembol ve renkleri taşımayacak.
    -Başörtüsü, türbana izin yok.
    -Sandalet ve terlik gibi ayağı açıkta bırakan ayakkabılar giyilemeyecek.

‘SİYAH’ YASADAN DA ÇIKACAK

MEB, “Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik”te de değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yasada hâlâ ilköğretim ve or ta öğ re - tim okullarında okuyan çocukların “siyah” önlük giymesine yönelik kural var. MEB’in daha önce düzenlediği çalıştayda kıyafetlere serbestlik getirilmesi önerisi yer almıştı.

haberturk

2. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Hadi bakalım hayırlı olsun. Serbest kıyafete ben pek hayırlı bakmıyorum ama devlet böyle karar aldıktan sonra öğrencilere uymak düşer.Önümüzdeki sene göreceğiz bakalım iyimi olacak kötümü

3. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Bende pek doğru bulmadım açıkcası insanların buna uyacaklarını zannetmiyorum ve uyarılarıda dikkate alacaklarınbı düşünmüyorum öğretmenlere artı bir yük daha geldi denilebilir

4. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Zaten şimdi de bizim okulda forma çeki düzeni takmıyorlar bide serbest bırakıcaklar görmeyin okulun halini .. :f196:
    ki zaten görmeyelim seneye o okulla bi bağlantım kalmıyo.. :f106: yupii:112:

5. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

İyi olmadı ama hayırlısı olsun:f20: bakalım uyum sağlanabilecek mi? Yoksa bir daha ki seneye yine forma zorunluluğu getirilecek mi...

6. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Kimse yukarıda kuralları dikkate almaz bence :f40: şimdi seyredelim serbestliği...

7. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Velilere masraftan başka birşey değil. Daha iki gün önce oğluma okulda yaz kıyafeti uygulamasına geçildi diye okulun yazlık giysilerinden aldım. seneye at çöpe. madem değişecekti yazlık okul kıyafeti niye aldırırlar anlamıyorum

8. Cevap: Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Öğrenci velisi olarak serbest kıyafet istemiyorum iyi olmadı.Çünkü gelir seviyesi yüksek olanlar marka giyecek düşük gelirliler ise onlara özenecekler ve tabi ailelere baskı yapılacak.Öğrenci olanla olmayanlar nasıl bilinecek peki? Serbest kıyafet olduğu için okullara giren çıkan belli olmayacak.Eminim derslerde de ders yerine kıyafet yorumları yapılacak tabii olarak da ders oranı düşecektir.Ha birde her gün ne giysem diye düşünülecek..