Senden önce,senden sonra

'Masallar ve Hikayeler' forumunda alihan61 tarafından 26 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. Senden Önce,Senden Sonra
    Tarih milatla başladı,milattan önce,milattan sonra diye iki bölüme ayrıldı.Dün gece düşündümde hayatımı da iki bölüme ayırdım,seni tanımadan önce ve seni tanıdıktan sonra diye.
    Aslında seni tanımadan önceki hayatıma dair yaşamış saydığım ama gerçekte yaşamadığım yılları hayatımdan saymayacaktım.Ancak seni tanıdıktan sonraki yılların anlamı,geçmişte yaşayamadıklarıma bağlı.O günleri yaşamasaydım bugün seninle yaşadığım doyumsuz anların değerini anlayamayacaktım.
    Her doğan günün;saat,dakika,saniye gibi dilimleri yönünden birbirinden farkı olmadığını çok iyi biliyorum. Ancak aynı zaman dilimine ayrılmasına rağmen bazı günler diğerlerine göre daha aydınlıktır.Bazı günlerinse geceleri daha uzun.Hayatımın senden sonraki geceleri bile aydınlıktı.Çünkü gecemi de gündüzümü de güzel yüzünün aydınlığı,yeşil gözlerinin ışığı çepeçevre kuşatmış, aydınlatmıştı.
    Hayatıma girmeseydin eğer tekdüze bir yaşam çizgim olacaktı ki, bunun diğer adı ölümdü.bir diğer ifadeyle nefes alıp veren ama hayatın manasını kavrayamayan,amaçsızca yaşayan biri olacaktım.Hayatım seninle anlamını bulmuş oldu,seninle hayata yeniden başladım.
    Sen olmasaydın hayatımda ne mi değişirdi? Bu soruyu böyle değil de şöyle sormalı: Sen olmasaydın hayatımda ne değişmezdi?
    Alihan

2. Hayatıma girmeseydin eğer tekdüze bir yaşam çizgim olacaktı ki, bunun diğer adı ölümdü.bir diğer ifadeyle nefes alıp veren ama hayatın manasını kavrayamayan,amaçsızca yaşayan biri olacaktım.Hayatım seninle anlamını bulmuş oldu,seninle hayata yeniden başladım.

Paylaşıma tşkler Alihan emeğine yüreğine kalemine sağlık :f40: :f118::f118::f118::f118:

3. Çok güzel bir yazı Alihan zevkle okudum çok teşekkürler..:f9:

4. O günleri yaşamasaydım bugün seninle yaşadığım doyumsuz anların değerini anlayamayacaktım.

Farkettirebilene ve farkedene helal olsun.. O degeri ömrünüzün sonuna dek kaybetmemeniniz dilegimle..

Yine çok güzel bir anlatım :f40: Kaleminize, yüreginize saglık Alihan :f118::f118::f118:

5. Eline emeğine sağlık. güzel ve anlamlı .. Alihan

6. Sen olmasaydın hayatımda ne mi değişirdi? Bu soruyu böyle değil de şöyle sormalı: Sen olmasaydın hayatımda ne değişmezdi?
    :f20:

Emeğine sağlık Alihan:f40:

7. İncitanesi bana küs müsün yoksa? :oops:

8. Çok özür diliyorum Alihan galiba bugün dalgınım:oops::oops:

9. güzel ve anlamlı paylaşımdı emeğinize yüreğinize sağlık Alihan teşekkürler

10. çok güzel bir yazı eline kalemine yüreğine sağlık ALİHAN:f118: