Şemdinli'de hain Saldırı

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. PKK'nın dün akşam Şemdinli'deki Aktütün karakoluna saldırdığı ve çatışmalarda 15 askerin şehit olduğu 2 askerin de kayıp olduğu açıklandı...

PKK'nın, dün akşam saatlerinde Hakkari Şemdinli'deki Aktütün Karakolu'na saldırdı. Çatışmalarda 1astsubay, 6 uzman erbaş ve 8 er şehit oldu. 2 uzman erbaştan da haber alınamadığı açıklandı.
    Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne PKK’lı teröristlerce yapılan saldırıda 15 askerin şehit olduğu bildirildi.

23 TERÖRİST ÖLDÜDÜRÜLDÜ!

Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde bulunan unsurları tarafından dün yapılan saldırıda, 15 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu, 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 2 uzman erbaş ile de henüz temas kurulamadığını, 2 askerin de durumunun ağır olduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak tarafından bu sabah bir basın toplantısı ile yapılan açıklamada, Irak'ın Kuzeyi'nde saldırıların devam ettiği, belirtilen rakamların artabileceği ifade edildi.

Çatışmalarda yaralanan askeri personelin uçakla Ankara'ya getirildiğini belirten Tuğgeneral Gürak, ilerleyen saatlerde yeni açıklamalar yapılacağını sözlerine ekledi.

2. Acımız çok büyük,şehit olan askerlerimize allah'tan rahmet,ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.

3. Başımız sağolsun
    15 ocağa ateş düştü yine Ruhları şad olsun
    Allah sabırlar versin.
    Yola devam söylemleri ile olmuyor malesef ya devam edecek yolu açacaksın yada susacaksın...
    Hala koltuk savaşı peşinde olanlar hatta canlı yayınlarda hodri meydan söylemleriyle kendilerini aklamaya çalışanlar
    biraz elinizi vijdanınıza koyun.
    Yeter artık.

4. Bu hain saldırıyı kınıyorum.Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.
    Türk Milletinin başı sağolsun..

5. Şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum .Başımız sagolsun....

6. Acımız büyük gerçekten.. Allah geride kalanlara sabır versin....

Şimdiye kadar üç kez saldırıya uğrayan Aktütün Karakolu, çok riskli bir bölgede yer alıyor.

İran-Irak-Türkiye üçgeninde yer alan Aktütün Karakolu, İran sınırına 40 km, Irak sınırına ise 4 km uzaklıkta bulunuyor. Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'nun Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nden karayoluyla uzaklığı ise yaklaşık 4 saat.

Irak'ın Şemdinli'ye açılan noktasında bulunan Aktütün Karakolu, teröristlerin Türkiye'ye ana geçiş istikametlerini kapatması açısından büyük önem taşıyor.

7. Acımız gerçekten çok büyük şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorumm:)

8. yine yürek parçalayıcı bir haber çok üzücü :(:(
    Başımız sağolsun
    Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum yakınlarına sabırlar versin Allahım :)

9. şehitlerimize rahmet aillelerine sabırlar diliyorum
    saldırıyı kınamaktan başka bişeyde elimizden gelmiyor:((

10. AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA!!!....

İSTİYORSAN VATANIMI,ALACAKSIN CANIMI;
    "30" KUPONA ALMADIK BİZ BU VATANI!!!....

TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ!!!....
    EY ŞEREFLİ ŞEHİDİM,SEN RAHAT UYU VATAN İÇİN YATTIĞIN YERDE,UNUTMAKİ ALINACAKTIR ÖCÜN BUNUN İÇİN BİN CAN DAHA VRMEK GEREKSEDE...

MEMLEKETİMİZE KAST EDEN DÜŞMANA,GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ YİNE HADDİ BİLDİRİLECEKTİR!!!...
    VATANIMIN HER KÖŞESİ BENİM İÇİN KUTSALDIR VE KUTSALIMA EL UZATACAK KÖPEK YOKTUR BU GAFLETE DÜŞMÜŞ CANAVARLAR İÇİNDE...

UYAN TÜRKİYE UYAN,
    OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN.
    SEN DURDUKÇA YERİNDE SALDIRACAKTIR KÖPEKLER GAFİLCE...
    SAHİP ÇIK VATANINA,EL UZATTIRMA NAMUSUNA!!!....

HAİN PUSULARA MI DÜŞTÜN MEHMETİM KAHPE DAĞLARDA?
    ŞEHİT Mİ OLDUN "VATAN SAĞOLSUN" DEYİP DÜŞERKEN ÇINAR VÜCUDUN?
    SANA KELLE DİYENLERE İNAT KUTSAL MI SAYDIN BU TOPRAKLARI MERMİLER ALTINDA?
    O ZAMAN HAKKINI HELALET,LAYIK OLAMADIK DÖKÜLEN KANLARINA MEHMETİM,
    HERGÜN GELEN ALBAYRAKLI TABUTNA ENGEL OLAMADIK,
    SİLEMEDİK HAİN CUDİDEN,KAHPE GABARDAN PKK İLLETİNİ SEN DÜŞEKEN
    "NE MUTLU TÜRKÜM"
    DİYEREK...

VATAN SAĞOLSUN!!!...

11. yine çok üzüldük son olur umarım

12. Yürek yakan çok üzücü bir haber yine:(
    Başımız sağolsun.Şehitlerimize Allah rahmet eylesin

13. :(:(:(

Başımız sağolsun.. Şehitlerimizn ruhları şâd olsun..

14. -Körlerin gördüğü
    -Sağırların duyduğu
    -Çocukların bildiği O Teröristler; Meclisimizde, kurumlarımızda arz-ı endam ettikçe, pervasızca konuşmalarını hiç çekinmeden ve seslerini hergün dahada yükselterek yaptıkları sürece bu Şehit haberlerini duyup, Dağları taşları bombalamaya devam edeceğiz...

Amerikasını, Avrupasını, İnsan haklarını bir kenara koyup, Bu hainleri görüldükleri yerde tepelemeden hiç bir sonuç alamayız..

Söz konusu Vatan'sa gerisi teferruat'tır..

ve ölen şehitlerimizin isimleri belli olmuş

İSTANBUL: Çağlar Mengü
    OSMANİYE: Savaş Can
    DENİZLİ: Mehmet Ali Arılık
    ESKİŞEHİR: Hasan Önal
    KIRIKKALE: Hasan Aygör
    DİYARBAKIR: Hakkı Aran
    SİİRT: Davut İlbaş
    KOCAELİ: İlhan Küçüksolak
    MERSİN: Rasim Eser

Allah rahmet eylesin. Milletimizin başı sağ olsun

:(:f9:

15. Çok büyük acı.. bu vahşetin artık bitme zamanı gelmedimi.Ve artık bu tür haberler duymak istemiyoruz.Alışılacak bir acı değil bu,millet olarak içimiz yanıyor.Allah sabırlar versin başımız sağolsun..:(:(

16. Lanet olsun bu hain teröre :f196:
    lanet olsun :f196:

Askerlerimizin ruhları sad milletimizin başı sağ olsun :(

17. sadece bu hep böylemi devam edecek onu düşüneduruyorum.şehitlerimizin ailelerine sabır mekanları cennet olsun.ATIN ÜSTÜNDEKİ TÜRK DEĞİLSE YÜKTÜR.bu böyle biline.

18. 15 Şehidimizin ailesine ve tüm sevenlerinin yüreğine yine ateş düştü.
    "Ateş düştüğü yeri yakar" deniyor ama bence tüm Türkiye'yi de yakıyor.
    Çaresiz kalmak acıların en büyüğü sanırım.
    Türk Milletinin başı sağolsun.
    Tüm Şehitlerimiz nurlar içinde yatsın.....

19. Üzülen şehit düşen askerlerimizin aileleri oluyor,yakınları oluyor,Türk milleti oluyor hep üzülüyoruz hep üzülüyoruz
    Ama elimizden bişey gelmiyor.
    Keşke bizde bişeyler yapabilsek.
    Şehitlerimizin Mekanı cennet Olsun,Ailelerine sabır Türk milletinin başı sağolsun.:)
    O hainlerinde Allah bildiği gibi yapsın:f196: