*** Sek Sek ***

'Güncel Bilgiler' forumunda NURDİN tarafından 25 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Yaş 22 gençliğin yarısı eder ama hala çocuk yüreğine söz dinletemiyor insan…
    Canım sek sek oynamak istedi geçenlerde sokaktaki çocuklarla, annem de kızardı bize sokağı tebeşire boyadınız diye yine aynı ses işte… 1, komşu 2 ve 3, arada kalan 4, üst komşu 5 ve 6… bitti haydi dön tersten.
    “-çizginin üstünde taşın kör müsün ? -atamadın ki sıra ben de…”
    Bayağı strateji oyunuymuş düşününce küçükten küçükten daha alışıyormuş insan:
    taşını iyi seçeceksin; attın mı orda kalacak, ne çok büyük ne çok küçük olacak.
    Çaktırmadan öne doğru uzanacaksın ki hedefe yakınlaşasın iyi sektireceksin; düşmeden, çizgiyi geçmeden, bakmadan atacan, tersten atacan ooooo… hayat da taşla oynanan oyunlara benziyo sanki bi taşla iki kuş vurmak, taşı taşın üstüne koymak, taşı sıkıp suyunu çıkarmak ha bi de yoluna taş koyanlar var hayatta; onları da unutmamak lazım ?

Wish bunu beğendi.

2. Birde hayatta çamura taş atılmayacağız dimi üstümüze sıçrar.

Oldukça anlamlı bir paylaşımdı abi. Teşekkürler. + r e p

3. çok anlamlıydı nurdin emeğine sağlık

4. bir de bize taş atanlar ekmek atmamız gereken :f40:

5. anlamlı bir paylaşımdı dostum emeğine sağlık...

6. Ben sadece çocukluğumda oynadığım oyunu hatırladım ne çok severdim ahhhhh ahhhhh
    o zamanlar biz tebeşirle çizerdik ama şimdi okullarda özellikle çiziyorlar çocuklar için...
    ben bir bunu düşünmek istiyorum, ne taş atılsın bana, nede çamura taş atayım...

7. bu oyun çolgüzeldir ama taşı sayıya ata bilmek zordur herkes atardı mahallede ama ben hiç atamazdım

8. eline sağlık Nurdin abi.çok anlamlı bir paylaşım :f118:

ha bi de yoluna taş koyanlar var :f20: