Şehitler günü ile ilgili güzel sözler

'Karışık Sözler' forumunda Yasemin tarafından 5 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Şehitler günü ile ilgili anlamı ve güzel sözler
  18 Mart şehitleri anma gününe özel kısa sözle rve kısa mesajlar derledik sizler için bu anlamı ve güzel şehitler günü mesajlarını paylaşıyoruz.

  Sizde şehitler gününe özel kısa mesajlar arıyorsanız mutlaka aşağıdaki kısa mesajları ve kısa sözleri gözden geçirmelisiniz.

  sehitler-günü-sözleri-.

  Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar Senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

  Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı ilacı Şehidin anası olur baş tacı Şehit anasına evlat olmalı.

  Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına Sağanak haliyle yağmur gökleri delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına.

  Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmet’ler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmet’ler ölmez, Şehitler ölmez.


  Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.


  Eğil! Kulak ver ceddine, Türk'e kefen giydirmek hangi itin haddine! Vatanimizi bölmek isteyen o itlerede ulaşacaktır bu mesajım! ŞEHITLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ! Unutmayın. 1 ölür, 1000 diriliriz!
   
Yükleniyor...
- Şehitler günü ilgili Forum Tarih
Şehitler Günü İle İlgili Piyesler Önemli Gün ve Haftalar 10 Mart 2013
Şehitler Günü İle İlgili Yazı Önemli Gün ve Haftalar 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ile ilgili Karışık Sözler 13 Şubat 2013
18 Mart Şehitleri Anma Günü ile ilgili kompozisyon Genel Türk Tarihi 17 Mart 2012