Şehir İsimleri Değiştirilmeli mi?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

?

Şehir İsimleri Değiştirilmeli mi?

Bu anket 5 Aralık 2009 tarihinde kapatılmış.
  1. Evet,değiştirilmeli

11.4%
  2. Hayır değiştirilmemeli

80.0%
  3. Karasızım

2.9%
  4. Fikrim yok

8.6%

1. Son günlerde Türkiye gündeminde yeni bir gündem maddesi var,o da Tunceli ilimizin isminin Dersim olarak değiştirilmesi.Buna benzer bir iki örnek daha mevcut...Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Sizce şehirlerimizin isimleri değiştirilmeli mi?

2. Şehir isimlerinin değiştirlmesinden önce Türkçe olmayan eğlence mekanları ve işyerlerinin adları değiştirilmesi gerekir.Son zamanlarda özellikle büyük şehirlerde yabancı isimli mekanlardan geçilmiyor sonra şehir isimleri de düşünülebilir. Türkçemize sahip çıkma konusunda önümüzdeki en önemli sorun budur.

3. "Ben Angara'ma Angara'dan baska bişey demem gardaşşşş :D:D"
    Gerçekten benim memleketimin kullanağı kelime bu olur :)
    Diğer iller içinde aynısı geçerlidir büyük ihtimalle :)

4. evet haklisin
    hem bazi sehirlerde tarih yasanmis
    degistirilmesin;)

simdi degistirirlerse ingilizce isimler koyarlar

5. bencede biz türkiyede yaşıyoruz ama malesef yabancı kelimeler çok önce onlar düzeltilmeli sonra şehirlere geçilsin

6. Hayır Değiştirilmemeli Bence İlk Türkçemizdeki Yabancı Kelimeler Değiştirilmeli (Düşüncem Bu)

7. Kararsız.....

8. Bende zeus arkadaşıma katılıyorum türkçemizi korumamız gerekirken şehirlerin Türkçe isimlerini değiştirmek istiyorlar

9. Kesinlikle dokunulmamasi gerektigini düsünüyorum.

10. Bizim güzeller güzeli şehirlerimizin nesi varmışta :f20:

11. Küçük değişimler büyük değişimlerin habercisidir..bu gün şehir ismi,yarın örf adet,yasalar,kurallar derken şehir ismiy le başlayan değişim t.c.'nin yavaş yavaş değiştirilmeye çalışılması olabilir...
    Kesinlikle katılmıyorum..

12. késinLikLé déqişmésini istémiyorumM...!!

13. bugün şehir isimleri değitirilirse yarın birgün türkiyeninde adını değiştirmeye kalkarlar:f196:

14. bencede değiştirilmesin çok saçma isimleri şehirlerimize yakışıyor o isimlerin mutlaka bir öyküsü var bence biz önce zihniyetimizi değiştirmeliyiz:f63:

15. Yolun sonu nereye çıkacak Allah biliyor...Allah sonumuzu hayır etsin...

16. Ben de hayır diyorum.

17. Ben değiştirilmemesinden yanayım...

18. Bence Biraz Saçma,
    İnsan Nasıl Kendi İsimini Değiştirmiyorsa,
    Şehirlein İsimleride Değiştirilmemeli.

19. neden değiştiriliyorkı ?? neden değiştirme ihtiyacı hissediliyor ?? önce bu sorulmalı bence.değiştirilme nedenı nedir.yanlıs bır anlamamı gelıyor ? içeriginde başka seyler mı var yoksa keyfımı?

kesınlıkle değiştirilmemeli.Bugun Türkçe olan hersey Türkçe kalmalı olmayanda Türkçeleştırılmelı.yeterınce ödün verdik.böyle giderse kendımızı özümü kaybedecegız (!)

ALLAH sonumuzu hayır etsın dıyorum