Sebzeli Pizza Tarifi

'Damak Keyfi' forumunda YAREN tarafından 29 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Oktay Ustanın Sebzeli Pizza Tarifi
    Malzemeler

1 kabak
    2 közlenmiş kırmızı biber
    3 közlenmiş patlıcan
    100 gr. beyaz peynir
    100 gr. kaşar peyniri
    3 yumurta
    4 dilim pastırma
    1 tutam dere otu
    Yarım çay b. sıvıyağ
    Galeta

Hazırlanışı
    2 adet közlenmiş kırmızı biberi,3 közlenmiş patlıcanı küp olarak kesin.1 tutam dereotununu ince olarak kesin.1 adet kabağı rendeleyin.4 dilim pastırmayı küp olarak kesin.Bir karıştırma kabına kırmız biberi,közlenmiş patlıcanları,dereotunu,kabağı,beyaz peynir ve kaşar peyniri,pastırmaları,tuz,karabiber ve 3 adet yumurta ilave edin.
    Üzerine galeta unu ilave edin.Tüm malzemeyi karıştırın.Tart kalıbı yağlayın.Tart kalıbına tart kalıbına ilave edin.Sebze pizzasını önceden ısıtılmış olan 180 derecelik fırında pişirin.

2. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Oktay Ustadan değişik bir tarif ve değişik bir tad. :f40:
    Hiç denemedim sebzelisini ama ilk fırsatta deneyebilirim.
    Patırma kayseri pastırması mı ¿ :f196:

3. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Galiba Kayseri pastırmasıdır.Ne zaman deneyeceksin canım bizimlede paylaşırsın dimi:f196:

4. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Şimdiii :f20: zaman olarak bişey diyemem Yarenim. Daha kayserili pastırmacı bulacaz. Sipariş verecez.Gelecek. Yapacam derken aç kalmayın :)
    Birde Aykut var. Şimdi burda buram burak pastırma kokusunu duyunca gelecek. Ablamınkiler gibi olmamış diyecek ama bütün tepsiyi bitirecek. Siz de diyeceksiniz ki bize kalmadı. Birda ha yap.
    Ben birdaha pastırma siparişi falan filan derken :):)

5. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Yok Dileğim sanırım Aykut rejimde yemeklerimize uğramıyor artık.:f196:Rahat rahat pay ederiz.:))

6. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Yaaa Yarenim. Düşündüm deee şimdi Aykut olmadan da bu pizzanın tadı çıkmaz ki ;)

7. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Yani iyiki ablamı ziyarete gittim ne yemekler denemişsiniz yokluğumdan istifade :)
    dilek hazırlamadan önce haber verde zaman ayarlayalım sonra yetişemem filan:)

8. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

aykut tam anlayamadım. Zaman mı ayarlayamazsın yoksa üç gün önceden yemeyi içmeyi kesmeyi mi düşünüyorsun çözemedim. Hani iyice acıkayımda hepsini ben yiyeyim diye :)

9. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Dilek gözündende birşey kaçmıyor:)
    yaren teessüf ederim ben pay etmenizi mi engelliyordum sana keklerden yok cezalısın:)

10. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Aykut yanlış anlama hemen elbetteki sensiz tadımı çıkar eklediğimiz tariflerin.:f196:Ayrıca ben Dileğimi düşünerekten çok zahmetlere girmesin diye demiştim hani..:))
    Keklerden alabilirmiyim:oops:

11. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

Bilmemki kalbim ve beynim keklerden alabileceğini söylüyor ama midem karşı çıkıyor:)
    hem senin payını dilek aldı ondan istemelisin :)

12. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

bende istiyorum keklerden lütfenn :eek:

13. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

pizza sizin olsun

14. Cevap: Sebzeli Pizza Tarifi

ya yaptım.yedim harika bayıldım...tşk...;)

..16+yaşında fıstıkkız........