Schumacher vazgeçti

'Spor Gündemi' forumunda Mirayy tarafından 11 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Formula 1'de 7 kez dünya şampiyonluğu bulunan efsanevi pilot Michael Schumacher'in, boyun ağrıları nedeniyle Ferrari için yarışmaktan vazgeçtiğini açıklaması üzerine, İtalyan pilot Luca Badoer ile anlaşıldı.

  Ferrari'den yapılan açıklamaya göre, 23 Ağustos'ta İspanya'nın Valencia kentinde yapılacak Avrupa Grand Prix'sinde yarışması beklenen Schumacher'in, yarıştan çekildiğini açıklaması üzerine, İtalyan Badoer ile sözleşme yapıldı.

  Schumacher de kişisel internet sitesinde yaptığı açıklamada, Şubat ayında ağır bir motosiklet kazasında başlayan ve Mugello'da Ferrari aracıyla yaptığı antrenman sırasında yeniden ortaya çıkan boyun ağrılarını, hiçbir tedaviyle geçiremediğini belirtti. Tecrübeli pilot, ''Belli bir süreliğine de olsa, yeniden yarışmayı gerçekleştirmek için her türlü çabayı harcadım, ancak maalesef başarılı olamadım'' ifadelerini kullandı.

  Tıbbi olarak hiçbir tedavi yönteminin başarılı olamaması nedeniyle bu kararı aldığını belirten Schumacher, ''Kendim de büyük hayal kırıklığına uğradım. Bana inanan Ferrari ekibi ve taraftarlarım için de çok üzülüyorum'' dedi.

  Schumacher, Macaristan Grand Prix'sinin sıralama turunda başına ve sol gözüne çelik yay isabet ettikten sonra lastik bariyerlere çarparak yaralanan Brezilyalı pilot Felipe Massa'nın yerine, geçici olarak İtalyan takımıyla anlaşmıştı.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2013
Yükleniyor...
- Schumacher vazgeçti Forum Tarih
Schumacher Kimdir Hakkında bilgi Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Michael Schumacher kimdir kısaca Hakkında bilgi 27 Mart 2014
Michael Schumacher Kimdir? Biyografi 30 Aralık 2013
Michael Schumacher son durumu nedir? Medya Bölümü 30 Aralık 2013