sbs tercihleri nasıl yapılacak 2011

'Sınavlar' forumunda Elfida tarafından 12 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. 2011 SBS Lise tercihleri nasıl yapılacak
    SBS tercihleri nasıl yapılır

2011 yılı SBS (Seviye Belirleme Sınavı ) tercihlerinde ilköğretim 8. sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan OYP’ye göre yerleştirilecek.

MEB'den yapılan açıklamada;
    ”Özellikle, Tercih Listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekli görülmektedir” denildi.

Geçen yıl uygulanmaya başlanan yedek liste uygulanmasında yeni bir düzenleme ile okulların yedek kayıt listesinde yer alacak öğrenci sayısı artırılmış ve bir öğrencinin birden fazla okulun yedek listesinde yer almasına imkan sağlandığı belirtildi.

Öğrenci velisi tarafından yerleştirme işlemleri için tercihler 8–20 Temmuz 2011 tarihleri arasında en fazla 12 tercih olmak üzere T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi veya https://eokul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak elektronik ortamda yapılacak.