SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2011

'Sınavlar' forumunda Dark tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. 7. ve 8. sınıf Sbs Sonuçları 2011

6.sınıf 7.sınıf 8.sınıf 2011 SBS sınavlarına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
    2009 SBS Seviye Belirleme Sınavlarının Tarihleri şöyle:

ilköğretim 7. sınıflar için Haziran 2011
    ilköğretim 8. sınıflar için Haziran 2011

Sbs sınav Sonuçlarıda şu tarihlerde açıklanacak:

8. sınıfların sınav sonuçları 13 Temmuz 2009 (10 Temmuz 2009) Sbs Puanınızı öğrenmek için tıklayın
    6 ve 7. sınıfların sınav sonuçları 31 Temmuz 2009 da açıklanacaktır.

MEB, Ortaöğretime Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre 1. yerleştirme sonuçlarını açıkladı

Kayıt takvimi ise şöyle:

- 1. yerleştirme sonucunda bir okula yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını 27 Temmuz-5 Ağustos 2009 tarihleri arasında yaptıracak.

- 6 Ağustosta boş kontenjanlar ilan edilecek ve 7-11 Ağustos arasında 2. yerleştirme için başvuru alınacak.

- 15 Ağustosta 2. yerleştirme sonuçları ilan edilecek.

- 2. yerleştirme kayıtları 17-22 Ağustos arasında yapılacak ve 23 Ağustosta boş kontenjanlar açıklanacak.

- 24-26 Ağustosta ''tercihte yükselme'' için başvuru alınacak ve 1 Eylülde sonuçlar duyurulacak.

- 1-7 Eylül arasında da tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları yapılacak.

Sbs 1. yerleştirme sonuçları 26 Temmuz'da açıklanacak.
    Sbs 2. Yerleştirme Sonuçları 15 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak kayıtlar ise 17�22 Ağustos arasında yapılacak
    Sbs Sonuçları

2. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

Tüm sınava giren ve girecek olan çocuklarımıza ALLAH zihin açıklığı versin.Benim kızımda 6.sınıf ,o da sınava girecek.ALLAH yardımcısı olsun şimdiden hepsinin.....

3. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

Ya artık açıklansana şu sbs sonuçları bi rahatlasak çok strese giriyor insan gerçekden . videoda çok faydalı bilgiler varmış tşk ederim

4. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

evet....;)
    sbs sonuçlarını merak etmekten tatilin tadını çıkaramadım....:f20:

5. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

Açıklanmasına az bir zaman kaldı gerçekten büyük bir heyecan :) Tüm öğrencilerin istedikleri yerleri kazanmalarını dilerim

6. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilen ve 1 milyon ilköğretim 8. sınıf öğrencisinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) sonuçları bugün yani (10 Temmuz 2009 )açıklanacak. SBS sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın T.C. Milli Eğitim Bakanlığı internet adresinden öğrenilebilecek.

Sonuçların açıklanmasının ardından puanı yeterli olan adaylar 13-17 Temmuz arasında tercih yapacak. Sınavla öğrenci alan okullara yerleşebilmek için sadece OYP'si 196 puan ve üzerinde olan öğrenciler tercihte bulunabilecek. Tercih ve talep işlemleri öğrencinin mezun olduğu ya da sınav başvurusunu yaptığı okul müdürlüklerince gerçekleştirilecek. İlköğretim 6 ve 7. sınıf SBS sonuçları ise ay sonuna doğru açıklanacak.

7. Cevap: SBS sonuçları sbs sınav sonuçları 2009

8.sınıflar bugün müü??:eek:

Allah yardım etsin herkese..