Savaşta Silah Niçin Önemlidir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Merve tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Savaşta Silah Niçin Önemlidir
    Silahın Savaştaki Önemi Nedir

Savaş devletlerin diplomatik ilişkilerini keserek giriştikleri silahlı mücadeleye denir. Dikkat edin savaşın en önemli unsuru silah olduğu belirtiliyor. Silah ise saldırmak veya savunmak amacıyla kullanılan araca denir. Savaşta en önemli iki madde saldırmak ve savunmaktır. Bu iki maddede silahta olduğuna göre savaşta en önemli araç silahtır. Dünyadaki savaşların galibi her zaman cephaneliği iyi olanlardır. Silah bütçesi iyi olanlar üstün tutulur. Dünyadaki savaşlar silahlar ile olur silah olmadan savaşa çıkmak bir saçmalıktır. Savaşta en önemli unsur silahtır.

alıntı

2. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

bir insan ne kadar cesur olsa bile önüne silahlı adam geçinçe cesaretli adamı öldürünce ortada cesurluk diye bir şey kalmaz yani savaşta silah önemlidir

3. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

Savaşta cesaret olsa hiçbir şey olmaz çünkü silahsız bir devlet silahlı bir düşmanının karşısına cesaretle gitti diyelim... Tabi ki de silahlı kişi bunu bir fırsat belirler hemen o devleti çökertmek ister . Bu her savaşta böyledir, rakibin silahı düşünce diğer rakip onu esir alarak öldürür. Yani savaşta silah çok önemlidir her rakibin, her düşmanın bir silaha ihtiyacı vardır... (hangi tür silah olursa olsun yinede bir silaha ihtiyaç vardır daima.)

4. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

silah olmadan savaşılır mı

5. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

cesaretin olmasa savaşa katılamazsın savaşta silah önemli

6. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

bencede savaşta silh önemli cesaretin olsa bile haman öldürürler yani ölme şansın 100½98 ama silahla giderse öme şansın 100½1 yani ben silahı tecih ediyaorum zaten silah olmasa savaşılmaz cesaretin olsa nolcak düşmanlar öldürür türkler ölür ma sen silahlı oldunmu düşmanını öldüre bilirsin benden bukadar saten bu benim ödevimdi

7. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

bak eğer elinde silah varken cesaretin yoksa silahın ne önemi varki cesaretsiz düşmanın karşısına çıkıyorsun silahın var aklın yok mustafa kemel atetürk en büyük örnektir cesaretiyle düşmanı kovdu

8. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

teşekkür ederim çok yardımcı oldun :D

9. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

birincisi osmanlı o dönemler kazma kürek sopalarla savaştı cesaretin ne anlamı kaldı?

10. Cevap: Savaşta Silah Niçin Önemlidir

cesaret diyenler biz dünyanın yarısına sahipken bu kadar küçüldük benim cesaretim var diyelim silahlı birinin karşısına çıkarım beni öldürür