samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

'Teknoloji Haberleri' forumunda enestek tarafından 12 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Akadaşlar benim L760 ı şarja takıyorum yaklaşık 20-25 sn. sonra telefon sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük uyarısı ile karşılaşıyorum ve şarj duruyor ltfenn yardım telefon açılmıyor!!!:)

2. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Son model Samsung marka Cep telefonların kronik sorunlarından biri şarj zaten.
    Batarya uzun süre gitmemektedir. Sizin da bataryanız yeni olduğundan bir süre sonra doldur boşalt sayısı artınca Bu sürede Hasar görmüş olabilir.
    Sanırım Bir Teknik servise Uğramanızda fayda var.

Telefonun Şarj süresini uzatmak için şu yöntemi deneyebilirsiniz.

*#0002*28346# den girerek
    ilerledikçe DRX on-off gibi bir bölüm var
    DRX i enable(on) yapınca şarj yine uzun gitmeye başlıyor.

3. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Enestek bir samsung kullanıcı olarak üzülerek söylemeliyim ki L760 bataryaları hakkında pek hoş yorumlar yapılmıyor. Batarya süresi 2 saat 39 dakika ile sınırlı... Sınfta kaldığı tek özelliğide bu sanırım L760'ın.
    Bilindiği gibi bu tarz cihazlarda mp3 dinlerken, menüde gezinirken ve özelliklede şarj olurken belirli bir ısınma oluşmaktadır. Şayet bu ısı çok yüksek derecedeyse lütfen bir yetkili servise test ettirin telefonunuzu. Bence yapılması gereken tek şeyde bu. Umarım sorununuza çözüm bulunur en kısa zamanda :f40:

4. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Bende de samsung var ama bir hafta gidiyor şarzı nedenki sultanımmmm:f106::f106:
    acmassan öle oluyor ama benim ki eski lerden belkide ondandır:f40:

5. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Senin bataryanın uzun ömürlü olmasının sebebi kontörle alakalı olmasın hayatım :f106:

6. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

ekrada telefon sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük diyor ama öle bişi yok telefon normal sıcaklıkta sadece uyarı veriyor ve şarjı durduruyor hatta uzun uğraşlar sonucu doldurduğum azcık şarjıda tekrar boşaltıyor....:f196:

7. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Valla Telefon Eğer ısınıyorsa yazın kötüde kışın hiç değilse ısınmana yardımcı olur :f196:

8. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Bu espirine gülmek isterdim ama telefon bu durumdayken gülemiom!!!;)

9. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

Enestek sen hala götürmedin mi yetkili servise o telefonu :eek:

10. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

evt götürdüm ve şu an serviste inşallah yapılır:)

11. Cevap: samsung L760 şarj sorunu acil yardım!!!

*2767*3855# Reset kodu Format atmayı denedinmi?

Dikkat etmen gereken noktalar:
    Hafıza kartı varsa çıkar içindeki bilgiler hasar görür
    Mesaj,gprs,msn ayarları yeniden yapılandırman gerekir.
    Java,fotograf,ses,videolara büyük olasılıkla bu kodla sorun olmaz ama yinede dikkat etmek gerekir yedeğini al derim sonra uygula.

-----Senin telefon için bir kaç özelik kodu daha
    Telefon görüşmesi sırasında ses kayıt etme kodu: #*22671# kapatma kodu :#*22672#
    Kayıtları ses bölümde bulabilirsin.
    ....UÇUŞ MODU - YOLCULUKTA SIM KART TAKILI DEĞİL İKEN MP3, JAVA, RADYO ....
    Telefonunuzdaki sim kartı çıkartın ve telefonunuzu açın
    Sim kartı takın mesajını aldığınızda şunu tuşlayın: #*5737425#
    Ardından çıkan menuden 1 PPP UP OK,2 USB OK,2'yi yani "Seri yükleme" seçeneğini tuşlayın
    .....Takıldığın bir yere olursa sorabilirsin reset at eğer işte yaramasa başka bir yöntem uygularız.