Şalgam Suyu

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Şalgam Suyu
    Şalgam Suyu Nasıl Hazırlanır?
    Şalgam Suyu Nasıl Yapılır?

2 Kg kırmızı havuç
    Su (havucu koyduktan sonra 10Lt'lık bidon yada kabın tamamını su ile doldurun)
    1 Avuç nohut
    2 Avuç bulgur veya settik
    Bir miktar acı süs biberi 1-2 avuç kadar yada acı severseniz arttırabilirsiniz (isterseniz süs biberlerini ayrı kurup içerken acı suyunu istediğiniz miktarda ilave edebilirsiniz.)
    Yeter miktarda tuz.

Önce havuçları temizleyip 2 parmak büyüklüğünde (yada kafanıza göre ayarlayın büyüklüğünü) parçalara ayırıyoruz ardından tuzlu suyumuzu ayarlayıp ikisini bir bidona, cam kutuya artık elinizde ne varsa, koyuyuruz, temiz bir bez parcası içine bulgur(yoksa settik) ve nohutları koyup bezin ağzını bağlayıp kabımıza atıp, kabımızn ağzını iyece kapatıyoruz 10-20 gün (oda sıcaklığına göre değişiyor) arasında içmeye hazır hale gelecektir. erken olmasını isterseniz suyu ısıtarak kurabilirsiniz. Olmaya doğru havuçlar iyice kırmızılaşıp suyuda kan gibi görünmeye başlayacaktır havuç kalitesine göre havuç miktarını arttırabilirsiniz.

2. Cevap: Şalgam Suyu

Sevenleri çok şalgam suyunu ben pek sevemedim.:f40:

3. Cevap: Şalgam Suyu

orta okulda ögrenmıstım yapmayı (: tşkler

4. Cevap: Şalgam Suyu

Adana ziyaretim sırasında şalgam suyuyla ilgili bir anım var.Gördükçe anımsarım.:f196:
    Yapılışını bilmiyordum denemek isteyenler için güzel bilgiler..

5. Cevap: Şalgam Suyu

Şalgam suyunu bana vişne suyu diye kandırıp içirmişlerdi.O günden beri ağzıma sürmedim daha:f30:

6. Cevap: Şalgam Suyu

birisi şalgam suyundanmı bahsetti yoksa ben yanlışmı okudum:f40: sene 1985 de adana otagarında şalgam suyu ile tanıştım bir müddet sonra marketlere kadar geldi şalgam suyu ve arasıra alır içerim tabiki bir markam var bana göre şalgam suyunda herzaman onu tercih ederim belki bir gün kendi şalgam suyunu kendim yapmaya karar verirsem bu paylaşımı unutmayacağım teşekürler wish :f40:

7. Cevap: Şalgam Suyu

Ben çok severim ama yapılışını bilmiyordum teşekkürler canım..:f40: