Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

'Ramazan ve Oruç' forumunda EyLüL tarafından 22 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozarmı

Sahurda Ezan Okunurken Su İçilince Oruç Bozulurmu

Eğer İmsak vakti girer girmez oruç başlamış olur ve akşam vakti girdiği zaman da iftar vakti girmiş olur. Bu bakımdan sahurda ezanın sonuna kadar yiyip içmek doğru değildir. Eğer ezan tam vaktinde okunursa okunur okunmaz yeme ve içmeyi bitirmek gerekir.Vakit girdiği anda ezan okunmuşsa ve kişi yeme ve içmeye devam ederse kasti bir durum olmadığı zaman kaza etmesi gerekir. Eğer orucunun bozulacağını bildiği halde devam ederse keffaret'de gerektirir...

2. Cevap: Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

dıger sıtelere de göz attım gun agarana kadar vaktı var dıyor hadis ve ayetlerlerlede dogrulamıslar soyledıgın seyler konusun da emın mısın kardes??

3. Cevap: Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

Ben bu konuyla ilgili bişey demiyeceğim yanlış olduysa özr.d ben bugün oruç tutuyordum başım çokk kötü dayanılamayacak kadar ağrıdı ben sadece ağrı kesici içtim çok azda su içtim orucum bozulurmu ??? Eğer bilgin varsa söyle kardeş

4. Cevap: Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

Sordugun sorumu şimdi? ilaç ve su içtim diyorsun orucum bozulurmu diye soruyosun? Bırak git işine ya

5. Cevap: Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

bnce nolur nolmaz orucumuzu tehlikeye atmayalım ezan okunduğu an yemeği keselim...

6. Cevap: Sahurda Ezan Okunurken Su İçmek Orucu Bozar mı

bi baş ağrısıyla oruç bozulmaz sen bunu kasıtlı yaptığın için 61 gün cezası var su içtim hapyuttum diossunn oruç gitti bırak yhaaa..