Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

'Sağlık bilgisi' forumunda Meryem tarafından 16 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin spor yapmanın önemi
    Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin fiziksel aktivitelerde bulunmanın önemi

Egzersiz, sağlığımızı koruyabilmek ya da gelişmiş olan sağlık durumumuzu devam ettirebilmek amacıyla yapılan, amaçlı hareketler olarak tanımlanabilir. Egzersiz yapacak olan kişinin yaşına, cinsine ve de sağlık durumuna hatta bazen kondisyon durumuna veya becerilerine göre farklı özellikler taşır ama genel bir tanımlama verirsek, haftada üç ile beş kez arasında yapılan düzenli, ritmik ve yaklaşık olarak 30-45 dakikalık bir program. Amaçlanacak olan hedefe göre bunun yoğunluğunun şiddetini ve süresini de değiştirmek gerekebilir. Düzenli orta düzeyde yapılan bedensel aktivitelerin kalp hastalığı, şişmanlık, insüline bağlı olmayan diyabet, yüksek tansiyon ve osteoporoz gibi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde, ayrıca vücut ağırlığının kontrolü ve organizmanın strese karşı direncini artırmada, önemli rol oynadığı ispatlanmıştır. Araştırmacılar şimdi çalışmalarını yaşam tarzına bağlı etken taşıyan hastalıklar (kanser gibi) üzerine yoğunlaştırmışlardır ve düzenli spor yapan kişilerin daha düşük kanser insidansların rastlandığına dair tahminler vardır.

2. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

benim ödevime çok yardımcı oldu senin gibi bir site görmedim tebrik ederim fromdas net

3. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

sağlıklı bir vücut için spor yapmanın önemi lütfen çok acil lazımm

4. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

teşekkürrrrrrrrrrr ederimmmmm sizlereeeee

5. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

performans ödevime çok yardımcı oldu saol :)

6. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

performans ödevimden 100 aldım bu site sayesinde

7. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

çokiyi bir site ben hepbusiteden araştırma yaparım

8. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

çok güzel bir site:)

9. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

güzel (sooo good) harika ben hep bu siteye girerim

10. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

bravo performans ödevime çok yardımcı oldu

11. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

ben de performans ödevi için arıyorum.

12. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

süperrrrrrrrrrr performansıma iyi yaricak

13. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

çok güzel bir site 100 aldım teşekkür ederim

14. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

bu site sayesindde 100aldım tşkr ederim

15. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

çok iyi perfonmas ödevime çok yardımcı oldu inşlahh 10 alırrım alırsam bu site le guruy duyarım arkadaşlar ve bu siteyi tavsiye ederim çok güzel

16. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

performans ödevime yararlı oldu tşk ederim

17. Cevap: Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Fiziksel Hareketlerde Bulunmanın Önemi

çok güzel olmuş çok teşekkür edrim performans görevime yardım etti allah sizi afetsin