Sağ ve sol bacakda şiddetli ağrı

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 12 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bacağınızda ağrıların nedenleri aşağıdaki rahatsızlıklardan kaynaklanabilir.

  Sodyum-potasyum pompası bozuklukları:
  Aşırı nemli günler, çok yorgun olunan zaman dilimleri, soğukta fazlaca kalma sinir ve kaslarda dengesizliklere yol açar ve bacaklarda ağrı ve sızlamalara neden olur. Bu ağrı ve sızıların sabit değil gezici tarzda olması sodyum-potasyum pompası bozukluklarını işaret eder.

  Diz eklemlerinden dolayı oluşan ağrılar:
  Bu ağrılar karekterstiktir. Diz eklemlerinin altında veya üstünde başlar iltihabi vakalara göre bacaklara yayılabilir. Özellkle merdiven çıkarken, namaz kılarken, dizleri zorlayarak yapılan hareketler sonrasında oluşur. Soğuk havalarda bu ağrıları tetikleyebilmektedir.

  Bel veya kalçada sinir sıkışması sonucu bacağın sancısı:
  Bu ağrılar aniden gelerek bacakların aşağısına doğru yayılır ve çok şiddetli sızlamalar şeklnde kendini gösterebilir. Ağrı veya sızlamalar bacak hareketleriyle yer değiştirir veya şiddeti artar-azalır.

  Dolaşım sorunlarından kaynaklanan bacaklardaki ağrılar:
  Bacak ve ayak şişlikleriyle birlikte gelişen ağrılar dolaşım problemlerine işarettir. Ancak dolaşım problemlerinde genelde iki bacak değil de tek bacak şişer veya ağrır. Damarların kendini belli edecek şekilde kabarması dolaşım problemleri fikrini perçinler. Bu duruma çok dikkat edilmelidir ve mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu problemin geçiştirilmesi ayağınızı hatta bacağınızı kaybetmeye varan sorunlara neden olabilmektedir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Sağ bacakda şiddetli Forum Tarih
Milyoner Alkım ve Eleğimsağma Hangisine verilen isimlerdir Sorun Cevaplayalım 30 Eylül 2016
Sağlıklı yaşamak için hangi alışkanlıkları edinmeliyiz? Okulistik 7 Eylül 2016
Suyu nerelerden sağlarız? Okulistik 7 Eylül 2016
Tarihî olaylarda istatistiki bilgilerin kullanılması tarihî bilgilere nasıl katkı sağlamaktadır? Genel Türk Tarihi 4 Eylül 2016