Saçlarımı kızıla boyatmak istiyorum yakışır mı?

'Bilgi Rehberi' forumunda hair tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Saçımı kızıla boyamak istiyorum ama hangi tonun yakışabileceğini pek kestiremedim. ten rengim esmer, kızıl hangi tonu yakışır aceba?
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ekim 2010
 2. Cevap: Saçlarımı kızıla boyatmak istiyorum yakışır mı?

  Kimler kızıl ton boyatabilirler?
  Kızıl rengi boyamadan önce ten renginize uygun olabilecek kızıl tonlarını çok iyi inceleyerek belirlemelisiniz. Kuaförünüz bu konuda size yardımcı olacaktır. Aynı şekilde saçlarınızı kızıla boyadıktan sonra da kıyafetlerinizde hangi renkleri seçebileceğinizi ve uygulayacağınız makyajınız da kullanılacak tonları için yine kuaförünüzde makyaj uzmanından yardım alabilirsiniz.

  [​IMG]

  Beyaz tenli bayanlar:
  Genel olarak kızıl tonlarının hepsi uygun olabilir. Beyaz tenli kişilerde saç modelinde dalgalı, düz, uzun, kısa ayrımı yapılmaz ve bakır tonlarını uygulayabilirler. Bir de yaşınızı olduğunuzdan büyük göstermeyecek şekilde kızılın her tonu tercih edilebilir. Yalnız, uyguladığınız kızıl rengin yanı sıra saçlarınızdaki yansımaya uygun ikinci kızıl tonlarıyla gölgelendirilmesi gerekir.

  Buğday tenli bayanlar:
  Ten renginize uygun olan boya renkleri, kızıl kahve ve kahve tonlarıdır. Yine saçlarda ışıltıyı sağlayacak kızıl tonları seçilmeli.

  Esmer tenli bayanlar:
  Esmer tenlii kadınlar kızıl tonları uygulamak isterlerse saçlarında uygulayacakları tonları belirginleştirmek için düz kesimleri tercih etmelidir. Katlı kesimlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca seçilecek renkler koyu ten de koyu renk saç pek de tavsiye edilmese de kızıl kestane, viyole ve akaju uygulanabilir.

  Tavsiye Edilmeyenler:
  Kızıl tonlar herkese tavsiye edilmez. Bu gurupta olanlar, ten rengi dışında saçlarında problem yaşayanlardır. Saçlarınde erken ve yoğun beyazı olanlar ve yıpranmış saçlara sahip olanlardır. Böyle durumlarda boya pigmentleri kalıcı olmaz ve boya kısa zamanda akar.
   
Yükleniyor...
- Saçlarımı kızıla boyatmak Forum Tarih
Havuzda Saçlarımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız? Kişisel Bakım 20 Ekim 2013
Tırnaklarımızın ve saçlarımızın uzamasını sağlayan besin nedir Soru Cevap 21 Ekim 2012
Saçlarımız İnanılmayacak Derecede Çabuk Uzasın! Kişisel Bakım 5 Ocak 2011
saçlarımın düz olması için ne yapmalıyım Kişisel Bakım 16 Ekim 2010